Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджено Методологію визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника: рішення Уряду

Реклама

19 вересня Уряд схвалив постанову «Про затвердження Методології визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника».

Методологія є нормативно-правовим документом, комплексний аналог якого відсутній у світі, інформує пресслужба Міністерства фінансів.

Рішення Уряду є одним з ключових покажчиків у створенні комплексної системи перевірки інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ).

Мета Методології - встановити на рівні країни єдиний підхід, як визначати реальних власників компаній.

Необхідність розробити правила визначення КБВ (а також інформувати про бенефіціарів) постала через вимоги Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, імплементації в законодавство України Міжнародних стандартів фінмоніторингу від FATF.

Зазначається, що при розробці Методології Мінфіном повністю імплементовано Керівництво щодо КБВ, оприлюднене FATF в березні поточного року.

Верифікація інформації про КБВ забезпечить наявність адекватної, точної та актуальної інформації про бенефіціарну власність юридичних осіб, до якої компетентні органи завжди матимуть повний та своєчасний доступ.

Документ закріплює механізми дослідження інформації про фізичних осіб, які здійснюють контроль та вирішальний вплив на діяльність юридичної особи.

З метою визначення КБВ Методологія встановлює:

  • методи, способи, шляхи з'ясування інформації на наявність ознак вирішального впливу на діяльність юридичної особи;

  • принципи процесу визначення юридичною особою КБВ, проведення моніторингу та актуалізації (оновлення) інформації про КБВ.

Норми Методології також передбачають особливості визначення кінцевого бенефіціарного власника для:

  • неприбуткових організацій;

  • інститутів спільного інвестування - корпоративного, пайового інвестиційного та недержавного пенсійного фонду;

  • партнерства, створеного відповідно до законодавства іноземної юрисдикції на підставі або відповідно до договору для ведення діяльності з метою отримання прибутку або досягнення іншої спільної мети;

  • повного та командитного товариства.

Довідково: документ розробили спільно Кабінет Міністрів та Національний банк із залученням широкого кола громадських організацій і міжнародних експертів, які понад два місяці опрацьовували проєкт Методології в рамках робочої групи при Міністерстві фінансів.

Відчуй силу AI у роботі юриста! Спробуй LIGA360 для щоденних завдань - аналізу законодавства й судової практики, моніторингу змін правового поля, пошуку відповідей. Замовляй безкоштовний тест-драйв за посиланням.

Читайте також:

Затверджено Порядок притягнення до відповідальності та визначення розмірів штрафів за порушення у сфері держреєстрації юросіб

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини