Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як відбиратимуть кандидатів на посаду члена ВККСУ: Вища рада правосуддя затвердила Методику

Реклама

Вища рада правосуддя затвердила Методику проведення співбесіди, відбору та призначення кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Відповідне рішення прийнято на засіданні 28 березня 2023 року, інформує пресслужба ВРП.

Методика визначає організаційні засади, принципи, критерії та процедуру проведення Вищою радою правосуддя співбесіди, відбору та призначення кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Методика застосовуватиметься з урахуванням положень Регламенту Ради.

ВРП застосовує принцип позитивного відбору.

Відбір і призначення на посаду члена ВККСУ буде проведено за критеріями доброчесності, професійної компетентності та політичної нейтральності.

Відповідно до Методики кандидат на посаду члена ВККСУ вважається таким, що відповідає критерію доброчесності, якщо він є незалежним, чесним, неупередженим, непідкупним, сумлінним, дотримується етичних норм і демонструє бездоганну поведінку у професійній діяльності та особистому житті, а також якщо відсутні сумніви в законності джерел походження його майна, відповідності рівня життя кандидата або членів його сім'ї задекларованим доходам, відповідності способу життя кандидата його статусу.

Кандидат на посаду члена ВККСУ вважається таким, що відповідає критерію професійної компетентності, якщо він володіє знаннями у сфері права, у тому числі щодо функціонування судової системи, має аналітичні здібності, здатний наполегливо працювати, має усні та письмові комунікаційні навички, а також вміння взаємодіяти з колегами.

Кандидат на посаду члена ВККСУ відповідає критерію політичної нейтральності, якщо не належить до політичних партій, не бере участі у будь-якій політичній діяльності, не має відносин, що можуть викликати сумнів у його незалежності від політичних діячів.

Кожному поняттю у Методиці дане визначення.

Враховуватимуться також додаткові критерії - позитивні особистісні (індивідуальні) якості та ціннісні орієнтації кандидата.

Для відбору кандидата для призначення на посаду члена ВККСУ Рада застосовуватиме такі прийоми та методи:

  • аналіз інформації з досьє кандидатів, а також матеріалів, що були отримані додатково відповідно до правил, визначених цією Методикою;

  • запитання та відповіді під час співбесіди;

  • спостереження та аналіз поведінки кандидата під час співбесід (з Конкурсної комісії та ВРП);

  • обговорення.

Відбір кандидата для призначення на посаду члена ВККСУ здійснюватиметься членами ВРП на основі власного переконання та аналізу інформації, отриманої з досьє та під час співбесіди, шляхом порівняння всіх кандидатів, які взяли участь у співбесідах, з урахуванням вимог частин третьої, четвертої статті 92 Закону «Про судоустрій і статус суддів».

Як спрогнозувати ваші шанси на перемогу в суді? Скористайтеся ІТ-платформою LIGA360. Технології штучного інтелекту проаналізують вашу позовну заяву, щоб ви змогли оцінити перспективність справи й скоригувати аргументи. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Адвокатський запит до військової частини: топ-5 запитань з відповідями

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини