Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна та Європейський Союз продовжили дію «транспортного безвізу» ще на рік

Реклама

Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року, інформує пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Документ, який був підписаний у червні 2022 року, скасував необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень у держави ЄС.

Відповідна домовленість була досягнута під час першого засідання Спільного комітету Угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

«За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50 %.

… Разом з європейськими партнерами ми наразі розвиваємо необхідну логістичну інфраструктуру на кордоні. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення відкрили 2 нові пункти пропуску на кордоні з Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. Окрім цього, розширили пропускну спроможність пункту «Краківець - Корчова» та впорядкували роботу пункту «Ягодин - Дорогуськ» на кордоні з Польщею…», - зазначив Віце-прем'єр-міністр з відновлення - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Угода також спрощує процедуру визнання водійських документів. Україна та ЄС звільнили власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Мінінфраструктури нагадало, що Угода про вантажні перевезення автомобільним транспортом була підписана 29 червня 2022 року. Вона дала змогу уникнути гальмування експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Європейське законодавство українською мовою - доступне у LIGA360. Аналізуй нормативні акти та міжнародні угоди, отримуй роз'яснення експертів щодо окремих питань європейського законодавства. Спробуй прямо сьогодні.

Читайте також:

Що таке Due Diligence і чому це важливий етап угоди

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини