Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Встановлення штрафів за приниження та цькування на роботі: Закон опубліковано

Реклама

22 грудня в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 2806-IX "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)". Рада ухвалила цей Закон 1 грудня.

КпАП доповнено новою статтею 173-5 такого змісту:

"Вчинення мобінгу (цькування) працівника -

- тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб - від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення,

- тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до п'ятдесяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб - від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)" від 16 листопада 2022 року № 2759-IX (набув чинності 11 грудня 2022 року).

Читайте також: Закон щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню) прийнято: що передбачено

Введення відповідальності за мобінг

Пришвидшити підготовку договору допоможе Contractum від LIGA360. Готові шаблони, автоматична перевірка тексту й ризиків. Деталі за посиланням.

Хочеш отримати додаткові можливості просування юридичного бізнесу? Придбай рішення LIGA360 для своєї компанії - сворюй профіль з послугами та розміщуй матеріали на ресурсах LIGA ZAKON. Більше новорічних пропозицій за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини