Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реєстр зброї має запрацювати після ухвалення профільного Закону

Реклама

Ще 23 лютого Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 5708 "Про право на цивільну вогнепальну зброю". В Міноборони повідомили, що цей документ ґрунтовно допрацювали. 

На переконання заступника міністра внутрішніх справ України Ігоря Бондаренка, яке він висловив у своєму інтерв'ю онлайн-виданню «Обозреватель», цей закон ближчим часом ухвалять. Відтоді має запрацювати і реєстр зброї. 

Зазначається, що відбудеться зміна організаційної моделі регулювання державою цієї сфери: МВС максимально автоматизує і знеособить цю діяльність, зменшивши бюрократичний складник. 

Читайте також: Дозволи на зброю хочуть зробити доступними в «Дії»

«Люди не ходитимуть по установах з папірцями, все відбуватиметься дистанційно. Необхідні перевірки проходитимуть автоматично, особа проходитиме ідентифікацію за допомогою КЕП, «Дії» тощо, щоби подати заявку. Про результат розгляду заявки і рішення теж повідомлятимемо після того, як його зафіксує реєстр. І коли громадянин із паспортом приходитиме у магазин зброї, продавець як суб'єкт цього ж реєстру зможе ознайомитися зі статусом клієнта й дозволом на купівлю зброю. Так само у реєстрі буде інформація і про зброю - від моменту потрапляння на склад магазину, коли вона ще знеособлена. У магазині вона отримає свого господаря та унікальні ознаки. Людям похилого віку, яким складно користуватися електронними сервісами, заявку на дозвіл може згенерувати представник магазину, який має доступ до реєстру. Поки пенсіонер обиратиме товар, продавець пройде всі етапи дозвільної процедури», - заступник міністра внутрішніх справ схематично пояснив, як працюватиме сучасний сервіс, що діятиме у межах реєстру зброї.

Наразі триває розробка гнучкої ризикової моделі, що допоможе встановити комфортні для всіх учасників процесу обігу зброї умови контролю.

Пришвидшити підготовку договору допоможе Contractum від LIGA360. Готові шаблони, автоматична перевірка тексту й ризиків. Деталі за посиланням.

Читайте також: Єдиний реєстр зброї може повноцінно працювати наприкінці жовтня

Бюро економічної безпеки отримуватиме від ДПС інформацію про доходи фізосіб

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини