Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкам дозволили брати у заставу недобудоване житло

Реклама

Нацбанк вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями в частині доповнення переліку прийнятного забезпечення об'єктами незавершеного будівництва та майбутніми об'єктами нерухомості. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 05 жовтня 2022 року № 214.

Ці зміни ґрунтуються на нормах Закону "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому", який  створює правовий механізм для гарантування державою речових прав на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості. 

"Включення зазначених об'єктів до переліку прийнятного забезпечення передбачено протягом трьох років від дати початку виконання будівельних робіт. Цей строк ґрунтується на середньостатистичних даних щодо строків будівництва об'єктів та їх введення в експлуатацію", - йдеться в повідомленні НБУ.

Змінами також передбачені умови, за яких банки зможуть враховувати вартість об'єктів незавершеного будівництва та майбутніх об'єктів нерухомості під час розрахунку розміру кредитного ризику. До таких умов, зокрема, відносяться:   

  • поширення на об'єкт незавершеного будівництва/майбутній об'єкт нерухомості дії Закону № 2518;

  • дотримання замовником будівництва/девелопером будівництва/управителем ФФБ вимог Закону № 2518;

  • наявність реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно  спеціального майнового права на об'єкт; 

  • здійснення банком регулярного моніторингу своєчасності виконання графіка будівництва об'єкта.

"На початковому етапі врахування вартості об'єктів незавершеного будівництва та майбутніх об'єктів нерухомості здійснюватиметься з коефіцієнтом ліквідності забезпечення 0,5. Надалі розмір цього коефіцієнта може змінюватися з урахуванням практичного досвіду банків щодо роботи з таким видом забезпечення та накопичених статистичних даних", - зазначили в Нацбанку.

Крім того, уточнено порядок визначення  розрахунку розміру кредитного ризику за іпотечними кредитами боржників, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, зокрема на територіях, окупованих після 24.02.2022.

Читайте також: Рада звільнила Кирила Шевченка з посади Голови Нацбанку

Парламент призначив Андрія Пишного Головою Національного банку

До Дня юриста виведи свою роботу на новий рівень! Придбай два професійні рішення LIGA360, а третє отримай у подарунок. Інструменти legal research, контролю юридичних ризиків та автоматизації рутинних завдань. Пропозиція діє до 31 жовтня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини