Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Опубліковано огляд судової практики ККС ВС у провадженнях про кримінальні правопорушення, пов’язані з домашнім насильством

Реклама

З нагоди набрання чинності для України Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), ратифікованої Законом від 20 червня 2022 року № 2319-IX, Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду підготував огляд практики про кримінальні правопорушення, пов'язані з домашнім насильством.

Із часу внесення змін до КК України та КПК України Законом «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 6 грудня 2017 року № 2227-VIII ККС ВС сформував сталу практику щодо розгляду кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, пов'язані з домашнім насильством.

Тож в огляді вміщено правові позиції ККС ВС із таких питань:

- кваліфікація як злочину, пов'язаного з домашнім насильством, будь-якого кримінального правопорушення, обставини вчинення якого свідчать про наявність у діянні хоча б одного з елементів (ознак), перелічених у ст. 1 Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

- встановлення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства, зокрема правова оцінка притягнення особи до адміністративної відповідальності за домашнє насильство при кваліфікації дій особи за статтями КК України, які передбачають відповідальність за кримінальні правопорушення, пов'язані з домашнім насильством;

- заборона закриття кримінального провадження щодо осіб, які вчинили злочин, пов'язаний із домашнім насильством, за умови, що слідчі органи пред'явили особі таке обвинувачення і вона мала можливість захищатися від нього.

Також огляд містить інші актуальні правові позиції, сформульовані під час розгляду кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, пов'язані з домашнім насильством.

За повідомленням Верховного Суду

Підготовка до судового засідання стає зручнішою. Тепер VERDICTUM в LIGA360 має доступ до Кабінету Електронного суду. Аналізуйте судову практику та подавайте документи до суду в один клік.

Читайте також:

Верховний Суд опублікував огляд правових позицій ККС ВС за серпень 2022 року

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини