Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада прийняла Закон, що зменшує податкове навантаження при продажі нової нерухомості

Реклама

20 вересня 2022 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 7683 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об'єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», який зменшує податкове навантаження при продажі нової нерухомості та робить прозорими умови для інвестування у власне житло.

Про це повідомила ініціаторка законопроєкту, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Цей документ пов'язаний з раніше ухваленим законопроєктом № 5091 і продовжує розпочату нами реформу будівельного ринку. Ми створюємо умови для збільшення обсягу будівництва та полегшення доступу до нового житла. Це особливо важливо в умовах російської агресії, коли мільйони українців втратили свої домівки», - розповіла пані Шуляк.

Також, за її словами, Закон допоможе навести лад у будівельній галузі, зокрема легалізувати ринок торгівлі майбутніми об'єктами нерухомості та уникнути шахрайства з ПДВ.

«Відтепер продаж нерухомості, зокрема й недобудованої, звільняється від сплати ПДФО, якщо майнове право на неї зареєстровано на користь покупця та за неї сплачено хоча б частково. Крім того, ПДФО сплачується виключно з різниці між сумами купівлі та продажу нерухомості», - пояснила Олена Шуляк.

Крім того, Закон включає до переліку операцій з «першого постачання житла» купівлю-продаж неподільного житлового об'єкта незавершеного будівництва / майбутнього об'єкта житлової нерухомості. А податок із забудовників та девелоперів стягується лише за наявності доходу.

Миттєво аналізуй законодавство та виявляй найважливіше! Відтепер у LIGA360:Юрист результати пошуку доступні у візуальному форматі. Діаграми можна змінювати за багатьма критеріями: статусом документів, видавниками, категоріями та ін. Замов доступ за посиланням.

Читайте також:

Закон щодо захисту прав інвесторів будівництва: експертний аналіз

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини