Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мін'юст уточнив регулювання інституту приватних виконавців у воєнний час

Реклама

Міністерство юстиції внесло зміни до наказів, що стосуються професії приватного виконавця, з урахуванням дії воєнного стану.

Відповідний наказ від 22 липня 2022 року № 3077/5 набрав чинності 26 липня.

1. Зміни до Порядку допуску до професії приватного виконавця, затвердженого наказом від 25 жовтня 2016 року № 3053/5

Зокрема, змінено порядок складання кваліфікаційного іспиту, а саме:

У період дії воєнного стану кваліфікаційний іспит може бути призначений не раніше 09:00 та повинен бути закінчений не пізніше 17:00.

Перед початком іспиту секретар Кваліфікаційної комісії роз'яснює особливості проведення іспиту в разі оповіщення під час його проведення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

У разі оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій під час проведення автоматизованого анонімного тестування воно зупиняється, у засіданні Кваліфікаційної комісії оголошується перерва до закінчення/відбою такого оповіщення.

Після закінчення/відбою оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації автоматизоване анонімне тестування відновлюється та відповідний невиконаний етап, який було зупинено, розпочинається спочатку. Розподіл тестових завдань для проходження відповідного етапу здійснюється Системою тестування шляхом випадкового вибору із загального переліку тестових питань та завдань.

Якщо час, відведений для виконання відповідного етапу, закінчується після 17:00 або в разі виникнення надзвичайної ситуації під час проведення автоматизованого анонімного тестування його проведення зупиняється та переноситься на іншу дату.

У разі зупинення автоматизованого анонімного тестування результати виконання кожного етапу автоматизованого анонімного тестування зберігаються в Системі тестування.

Про дату та час проведення перенесеного автоматизованого анонімного тестування особи, допущені до його складання, повідомляються в порядку, встановленому пунктом 3 розділу V Порядку. Автоматизоване анонімне тестування розпочинається з невиконаного етапу, який було зупинено.

2. Зміни до Положення про Кваліфікаційну комісію приватних виконавців, затвердженого наказом від 27 листопада 2017 року № 3792/5

Засідання Кваліфікаційної комісії проводяться у разі потреби.

Дату, час і місце проведення засідання Кваліфікаційної комісії визначає її голова.

Засідання Кваліфікаційної комісії може проводитись у режимі відеоконференцзв'язку (крім засідань, які проводяться під час складання кваліфікаційного іспиту приватного виконавця).

Секретар Кваліфікаційної комісії не пізніше ніж за 10 днів до проведення засідання повідомляє членів Кваліфікаційної комісії та осіб, що беруть участь у засіданні, про дату і час його проведення.

У разі проведення засідання у режимі відеоконференцзв'язку секретар Кваліфікаційної комісії зазначає про це в повідомленні.

У разі оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій під час проведення засідання Кваліфікаційної комісії оголошується перерва до закінчення/відбою такого оповіщення.

Якщо виникає надзвичайна ситуація під час проведення засідання Кваліфікаційної комісії, таке засідання зупиняється та переноситься на іншу дату.

Члени Кваліфікаційної комісії, які брали участь в її засіданні дистанційно, підписують протокол засідання Кваліфікаційної комісії кваліфікованим електронним підписом не пізніше наступного робочого дня з дня його отримання.

3. Зміни до Порядку підвищення кваліфікації приватним виконавцем, затвердженому наказом від 28 січня 2020 року № 297/5

У період дії воєнного стану проведення автоматизованого анонімного тестування може бути призначено не раніше 9:00 та повинно бути закінчено не пізніше 17:00.

У разі оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій під час проведення автоматизованого анонімного тестування оголошується перерва до його закінчення/відбою. Автоматизоване анонімне тестування зупиняється. Після закінчення/відбою такого оповіщення автоматизоване анонімне тестування розпочинається спочатку.

Якщо визначений вище час для проведення автоматизованого анонімного тестування закінчується після 17:00, а також у разі виникнення під час проведення автоматизованого анонімного тестування надзвичайної ситуації таке тестування зупиняється та переноситься на іншу дату.

Про дату та час проведення перенесеного автоматизованого анонімного тестування структурний підрозділ Мін'юсту повідомляє приватних виконавців, які повинні його складати, в порядку, установленому пунктом 14 Порядку.

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. До кінця місяця придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30%.

Читайте також:

З 26 липня запрацюють нові правила оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини