Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рекомендації про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: звіт Global Accountability Network

20 липня 2022, 18:05
199
0
Реклама

Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України - це ключовий захід, виконання якого вимагає Уряд України, громадянське суспільство і правнича спільнота. Неодноразово також закликала міжнародну спільноту підтримати втілення в життя ідею такого ad hoc трибуналу і Асоціація правників України.

Чому цей захід є важливим? Злочин агресії є окремим злочином, який за своєю природою відрізняється від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Злочином агресії є планування, підготовка, ініціювання або здійснення акту агресії, який в силу свого характеру, серйозності та масштабів являється грубим порушенням Статуту ООН, особою, яка перебуває в стані фактичного здійснення керівництва або контролю за політичними чи військовими діями держави. Відповідно, до відповідальності за злочин агресії може бути притягнуто не просто рядових виконавців військових наказів, а вище військово-політичне керівництво держави. Крім того, злочин агресії може охоплювати широке коло зовнішньополітичних, фінансових, торгівельних та інших рішень та дій, яке керівництво держави-агресора приймає за довгий час до початку власне бойових дій.

Ці та інші причини зумовлюють надзвичайну важливість переслідування керівництва рф за злочин агресії, вчинений проти України. Водночас, на практиці таке переслідування є завданням із зірочкою. Про те, чому це так, і як міжнародна спільнота може справитись з існуючими труднощами, читайте у звіті Global Accountability Network The Special Tribunal for Ukraine on the Crime of Aggression.

АПУ нагадали, що the Global Accountability Network є мережею прокурорів, адвокатів, науковців та інших експертів, а також студентів, які збирають та аналізують інформацію з відкритих джерел про міжнародні злочини. У фокусі GAN продовжують перебувати події в Сирії, Ємені, Венесуелі, Китаї, а тепер - і в Україні. АПУ підтримує зусилля GAN щодо збору інформації про злочини, які вчиняються рф в Україні, та щодо широкого розповсюдження такої інформації серед світової спільноти.

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. До кінця місяця придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30%.

Читайте також:

ТОП-10 правових подій тижня

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини