Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Верховний Суд ухвалив постанову щодо наявності правових підстав для зарахування зустрічних однорідних вимог

Реклама

КГС ВС ухвалив постанову від 9 червня 2022 року у справі № 922/1690/21 щодо наявності правових підстав для зарахування зустрічних однорідних вимог. Про це повідомила прес-служба ВС.

ВС переглянув судові рішення про стягнення суми заборгованості, яка виникла внаслідок неналежного виконання умов договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ.

Потрібно знайти судове рішення за НПА чи контекстом? LIGA360 має 35 смарт-фільтрів для пошуку справ. Аналізуй судову практику в один клік.

Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного суду, позов задоволено. Рішення судів обґрунтовані тим, що відповідач узяті на себе зобов'язання не виконав, а грошові кошти за договором купівлі-продажу частки у статутному капіталі в передбачений договором строк не сплатив.

Однак ВС визнав, що доводи скаржника у справі щодо неврахування правових висновків, викладених у постановах ВС, а також щодо ненадання оцінки скаржника в частині зарахування зустрічних однорідних вимог та надання оцінки всім обставинам і доводам сторін, знайшли своє підтвердження під час касаційного провадження. Тому ВС скасував судові рішення попередніх інстанцій, а справу передав на новий розгляд до місцевого господарського суду.

Колегія суддів зазначила, що при вирішенні цього спору (щодо застосування ст. 601 ЦК України) треба враховувати постанови ВС:

Суди попередніх інстанцій, пославшись, зокрема, на постанову ВС від 22 січня 2021 року у справі № 910/11116/19, водночас не врахували викладеного в ній правового висновку стосовно безспірності заборгованості. У зв'язку із цим висновки судів попередніх інстанцій не узгоджуються з правовою позицією ВС.

Адвокати НААУ знаходять правові позиції в LIGA360. 100 млн рішень українських судів з можливостями аналізу, прецеденти, юридична аналітика й новини. Замов прямо сьогодні - формуй ефективні рішення в пару кліків.

Читайте також:

Нотаріальні дії щодо цінного майна в умовах війни: оновлено перелік уповноважених нотаріусів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини