Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Україна подала ще один позов проти росії в ЄСПЛ

Реклама

Міністерство юстиції подало новий позов проти росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

У позові Україна обвинувачує російську владу у порушеннях Європейської конвенції з прав людини у зв'язку із незаконним вторгненням на суверенну територію України. Росія вчинила безліч найважчих порушень Конвенції, зокрема:

  • порушення права на життя (стаття 2);

  • заборони катувань (стаття 3);

  • права на свободу і недоторканність (стаття 5);

  • права на повагу до приватного та сімейного життя (стаття 8);

  • права на свободу думки і вираження (статті 9 і 10);

  • свободу зібрань та асоціацій (стаття 11);

  • право на захист власності (ст. 1 Протоколу 1).

«Продовжуючи розпочату у 2014 році агресію на півдні та сході України, російська федерація 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну з єдиною метою - повалення демократично обраного Уряду України та подальшим знищенням суверенітету України. Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке здійснює росія, та подана в інтересах як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій росії в Україні», - наголосив Денис Малюська.

Зазначається, що документ стосується кричущих порушень росією прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня 2022. Скарги про порушення з боку росії протягом наступного періоду будуть направлені до ЄСПЛ в наступних доповненнях до заяви.

У межах цього позову Україна вимагає, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам. На першому етапі російського військового вторгнення збитки становили щонайменше 80 мільярдів доларів США.

Готуєтеся до судового засідання? Спробуйте VERDICTUM в LIGA360. Аналізуйте тексти судових рішень, формуйте аргументи - та перейдіть до подання документів у Кабінет Електронного суду. Деталі за посиланням.

Читайте також: Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати заяву до ЄСПЛ онлайн: Мінцифри

Статус учасника бойових дій

Відвідуй навчальні заходи НААУ та отримуй кваліфікаційні бали. Календар заходів ВША НААУ допоможе вдало поєднати роботу та обов?язкове підвищення кваліфікації. Більше за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини