Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон, яким відтерміновується проведення спецперевірки, набрав чинності

Реклама

20 травня 2022 року набрав чинності Закон № 2259-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану».

Зазначеним нормативно-правовим актом внесено зміни, зокрема, до Закону «Про правовий режим воєнного стану» та передбачено спрощену процедуру вступу на посади державної служби та посади в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану.

Статтю 10 Закону «Про правовий режим воєнного стану» викладено в новій редакції та встановлено, що під час дії воєнного стану не проводиться спеціальна перевірка, передбачена Законом «Про запобігання корупції», стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством з питань запобігання корупції, а також перевірка, передбачена Законом «Про очищення влади», стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації).

Організація проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, призначених у період дії воєнного стану, здійснюватиметься протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, крім випадку звільнення такої особи до дня припинення чи скасування воєнного стану або закінчення проведення зазначених перевірок під час дії воєнного стану.

Вища рада правосуддя нагадує, що відповідно до Закону «Про запобігання корупції» посади членів ВРП відносяться до посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища.

Частиною сьомою статті 9 Закону «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що стосовно кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя відповідно до Закону «Про запобігання корупції» проводиться спеціальна перевірка, висновок про результати якої передається органу, що скликає відповідний з'їзд або конференцію, та Етичній раді.

Частина друга статті 56 Закону «Про запобігання корупції» визначає, що щодо кандидатів на посади члена Вищої ради правосуддя, обрання яких здійснюється з'їздом суддів України, з'їздом адвокатів України, всеукраїнською конференцією прокурорів, з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, організація проведення спеціальної перевірки покладається на секретаріат Вищої ради правосуддя.

Враховуючи дію воєнного стану в Україні, організація проведення спеціальної перевірки на виконання вимог статті 9 Закону «Про Вищу раду правосуддя» буде здійснюватись відповідно до вимог Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану».

Відповідні роз'яснення надала Вища рада правосуддя

Тримай під рукою актуальний розклад судових засідань та встановлюй важливі дати на моніторинг. Рішення LIGA360 надає понад 50 тис. засідань щотижня. Обирай вигідний тариф для юриста чи адвоката - не пропусти важливе!

Читайте також:

Набув чинності Закон, яким розширено перелік суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини