Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розширення повноважень прокурора під час здійснення тимчасового доступу до речей і документів: проєкт ухвалено за основу

Реклама

Сьогодні, 22 лютого, депутати ухвалили за основу законопроєкт № 6454-д "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо дотримання розумних строків кримінального провадження)".

Прес-служба Апарату ВР повідомила, що законопроєктом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими:

  • розширити повноваження прокурора під час здійснення тимчасового доступу до речей і документів;

  • визначити, що оперативні підрозділи органів Національної поліції, органів безпеки, Національного антикорупційного бюро України, органів Державного бюро розслідувань, органів Бюро економічної безпеки України, органів Державної прикордонної служби України, органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України здійснюють слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії, виконують рішення про застосування заходів забезпечення кримінального провадження за письмовим дорученням слідчого, дізнавача, прокурора, а підрозділ детективів, оперативно-технічний підрозділ та підрозділ внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України - за письмовим дорученням детектива або прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;

  • передбачити, що неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджає судовому розгляду, якщо в судове засідання з'явився хоча б один захисник цього обвинуваченого. Неприбуття одного чи кількох захисників підозрюваного в судове засідання, яке має проводитись за участі сторони захисту відповідно до положень цього Кодексу, не перешкоджає його проведенню слідчим суддею, якщо в це засідання з'явився хоча б один захисник цього підозрюваного тощо.

Зокрема, пропонується, що тимчасовий доступ до речей і документів, що не містять охоронюваної законом таємниці згідно зі статтею 162 КПК, а також до інформації у операторів та провайдерів телекомунікацій про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг та тривалості маршрутів передавання без розкриття їх змісту, здійснюється на підставі вмотивованої постанови прокурора шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Читайте також: Свідок не може оскаржити вирок в частині оцінки судом достовірності його показань: позиція ВС

Як спрогнозувати ваші шанси на перемогу в суді? Скористайтеся ІТ-платформою LIGA360. Технології штучного інтелекту проаналізують вашу позовну заяву, щоб ви змогли оцінити перспективність справи й скоригувати аргументи. Деталі за посиланням.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини