Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суддя не подала декларації до НАЗК в е-вигляді через "релігійні переконання": ОАСК - підтримав, агентство - оскаржить

Реклама

Національне агентство з питань запобігання корупції оскаржить рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі судді Олександри Брагіної. Так, ОАСК задовольнив позов судді та зобов'язав НАЗК прийняти щорічні декларації Олександри Брагіної за 2019 та 2020 роки у паперовому, а не електронному вигляді. Про це повідомила прес-служба НАЗК.

Суть справи: у 2020 році суддя Олександра Брагіна подала до НАЗК паперову декларацію за 2019 рік, мотивуючи це релігійними переконаннями та неможливістю у зв'язку з цим отримати електронний цифровий підпис. НАЗК відмовилося прийняти таку декларацію, адже Закон «Про запобігання корупції» прямо передбачає єдину можливість подати декларацію - через сайт НАЗК.

Після цього суддя подала позов до НАЗК в ОАСК з вимогою прийняти декларації за 2019 та 2020 роки у паперовому вигляді.

Яка позиція НАЗК у суді?

Позиція НАЗК зводилась до того, що такі дії судді не відповідають вимогам Конституції, яка визначає, що ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань (ч. 4 ст. 35), Закону «Про запобігання корупції», який передбачає обов'язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (в тому числі суддів), подавати декларацію за минулий рік до 1 квітня щорічно (ст. 45), та є несумісними зі статусом публічної особи, якою є суддя.

Історію проходження судової справи можна перевірити у VerdictumPRO. Дізнайтеся, чи не було рішення переглянуто або скасовано, оцініть весь перебіг справи та спрогнозуйте тривалість розгляду. Замовте VerdictumPRO окремо або ще із 50 цифровими інструментами у складі LIGA360:Юрист.

Читайте також:

Верховний Суд опублікував дайджест судової практики ВС у справах із договору оренди землі за 2018 - 2021 роки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини