Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перехід права постійного користування земельною ділянкою держвласності в порядку правонаступництва: позиція ВС

Реклама

Верховний Суд висловився щодо переходу права постійного користування земельною ділянкою державної власності в порядку правонаступництва.

Про це йдеться в постанові КГС ВС у справі № 906/620/19, повідомляє пресслужба Верховного Суду.

Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави в особі Житомирської обласної державної адміністрації та ГУ Держгеокадастру у Житомирській області до ТДВ «Житомиррибгосп» з вимогами припинити право постійного користування відповідача земельною ділянкою; скасувати державний акт про право постійного користування та зобов'язати відповідача повернути земельну ділянку Житомирській обласній державній адміністрації.

Суди попередніх інстанцій погодилися з доводами прокурора та вважали, що право постійного користування земельною ділянкою не перейшло до відповідача в порядку правонаступництва від державного підприємства, оскільки останнє було припинено шляхом реорганізації у процедурі приватизації, що має наслідком припинення права постійного користування земельною ділянкою такого підприємства в силу п. «в» ч. 1 ст. 141 ЗК України.

Верховний Суд із висновками судів не погодився і вказав, що набуте державним підприємством право постійного користування земельною ділянкою не припинилося внаслідок перетворення останнього в акціонерне товариство за результатами приватизації та перейшло до його правонаступника - відповідача.

За висновками Верховного Суду, приписи наведених у п. 3 ч. 1 ст. 27 ЗК України (у редакції станом на 1999 рік) та п. «в» ч. 1 ст. 141 ЗК України (у чинній редакції) підстав слід розуміти таким чином, що припинення права користування земельною ділянкою з підстав припинення установи допускається лише у випадку, коли припинення останньої виключає правонаступництво. У разі ж реорганізації особи, зміни її організаційно-правової форми чи назви підстави для припинення права користування земельною ділянкою не виникають.

З огляду на це судова палата для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду задовольнила касаційну скаргу ТДВ «Житомиррибгосп», а касаційну скаргу прокурора залишила без задоволення.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни.

Читайте також:

Розширено перелік підстав для нарахування земельного податку: ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини