Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Яка повинна бути встановлена на підприємствах тривалість перерви для відпочинку та харчування: пояснює Держпраці

Реклама

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області надало консультацію з питання тривалості перерви для відпочинку та харчування, яка повинна бути встановлена на підприємствах, установах aбo організаціях.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області роз'яснили, що відповідно до вимог ст. 66 Кодексу законів про працю (далі - КЗпП України) працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку i харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи. При цьому час початку i закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, тобто на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок i місце приймання їжі встановлюються власником aбo уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (частина 4 статті 66 КЗпП України).

Крім того, статтею 7 Закону «Про колективні договори та угоди» законодавчо визначено, що у колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих трудових, соціально-економічних відносин, в тому числі режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку.

Є питання з кадрового обліку? У LIGA360 знайдете понад 3 тисячі експертних роз'яснень та алгоритмів дій для роботи. Дізнайтеся більше про LIGA360: HR-Менеджер.

Встигніть на акційну пропозицію LIGA ZAKON до Нового Року. Плати за менший тариф - отримуй преміум-пакет LIGA360 для професійної ролі. Святкова пропозиція діє тільки до 14 січня.

Читайте також:

Порушення правил карантину: топ-10 судових рішень

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини