Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент призначив суддів КСУ за своєю квотою

29 листопада 2021, 11:07
3017
0
Реклама

Володимир Зеленський призначив двох суддів до складу Конституційного Cуду України на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

Деталі повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Зазначається, що обрання кандидатур відбувалося за процедурою відкритого та прозорого конкурсу. 17 серпня 2021 року своїм Указом Президент утворив конкурсну комісію, до складу якої увійшли семеро провідних фахівців у сфері конституційного права, серед яких троє відомих представників міжнародних інституцій, а саме: Мірослав Вижиковський, Спиридон Флогаітіс, Богдан Футей.

Участь у конкурсі виявили бажання взяти 22 вітчизняних правники, зокрема експерти ОБСЄ, судді, члени ЦВК, науковці, адвокати тощо. Семеро з них були визначені конкурсною комісією як найбільш гідні та професійні. За результатами проведених з цими кандидатами співбесід Володимир Зеленський визначив серед них двох найбільш професійних:

  • Петришина Олександра Віталійовича, президента Національної академії правових наук України.

  • Грищук Оксану Вікторівну, професора Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Відповідні укази № 597/2021 та № 596/2021 Президент підписав 26 листопада 2021 року.

Офіційне інтернет-представництво Президента повідомляє, що завдяки ухваленню такого рішення Главою держави та проведенню конкурсної процедури Україна вийшла з конституційної кризи, спричиненої Рішенням Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року.

Того дня Конституційний Суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства України, серед іншого скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та внесення до декларації завідомо недостовірних відомостей.

На засіданні РНБО 19 березня 2021 року, серед іншого, було ухвалене рішення щодо аудиту всіх указів Віктора Януковича. Після відповідної перевірки та на виконання цього рішення 27 березня 2021 року були скасовані укази Віктора Януковича від 14 травня 2013 року «Про призначення О. Тупицького суддею Конституційного Суду України» та від 17 вересня 2013 року «Про призначення О. Касмініна суддею Конституційного Суду України».

Зазначається, що таким чином станом на сьогодні судді Конституційного Суду, призначення яких здійснює Президент, призначені та можуть виконувати свої обов'язки згідно з Основним Законом.

Де органам судової влади шукати інформацію? Спробуйте єдину ІТ-платформу для роботи суду LIGA360. Зручні інструменти для кожного підрозділу, зважені рішення, аналіз та моніторинг змін судової практики. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Бажаєте пришвидшити роботу юридичного департаменту? Ось як цього досягти з LIGA360

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини