Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відсторонення від роботи невакцинованих працівників: Омбудсмен звернулась із пропозиціями до Кабміну

24 листопада 2021, 15:30
14973
0
Реклама

Ніхто не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації, - наголошується у резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Про це на своїй сторінці у Facebook зазначила Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Відповідно до вимог статей 4 та 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, держава може встановлювати тільки такі обмеження прав, які визначаються законом, визнає право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я та вживає заходи для повного здійснення цього права, включаючи ті, які є необхідними для запобігання і лікування епідемічних та інших хвороб і боротьби з ними.

Вона нагадала, що Урядом та МОЗ внесено зміни до низки нормативно-правових актів з питань, пов'язаних з обов'язковою вакцинацією проти COVID-19.

Зокрема, постановою Кабміну від 20.10.2021 № 1096 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236» встановлено, що підлягають відстороненню від роботи працівники та державні службовці, обов'язковість профілактичних щеплень проти COVID-19 яких визначено переліком, затвердженим наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153, які відмовляються або ухиляються від проведення таких профілактичних щеплень.

На старт, увага, чорна п'ятниця! Отримайте першими вибухову пропозицію на рішення LIGA360 для виконання професійних завдань. На вибір надаються рішення для юристів, бухгалтерів, HR та PR-менеджерів, спеціалістів з безпеки. Залиште заявку до 26 листопада, щоб отримати знижку до 50%.

Наказом МОЗ від 27.10.2021 № 2362 «Про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках» з Дорожньої карти вилучено положення щодо добровільності вакцинації проти COVID-19 для усіх груп населення та професійних груп.

"У зв'язку з ухваленням вказаних нормативно-правових актів, на мою адресу вже надійшло понад тисячу двісті звернень громадян, у яких порушуються питання щодо обов'язкової вакцинації проти хвороби COVID-19", - розповіла Людмила Денісова.

За її словами, реалізація положень Постанови № 1236 зі змінами та Наказу № 2153 в межах чинного законодавства на практиці можуть призвести до порушення права на добровільність вакцинації проти COVID-19 та права на працю вказаних працівників.

"З метою забезпечення реалізації прав громадян на працю та добровільність профілактичного щеплення, звернулася до Прем'єр-міністра України з пропозицією розглянути питання щодо можливості дистанційної роботи відповідно до статті 60-2 КЗпП України для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти COVID-19 визначена обов'язковою, а також щодо визначення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров'я, наділення органів влади відповідними повноваженнями, виключно законами України", - йдеться в повідомленні Уповноваженої ВРУ з прав людини.

Як рекрутеру перевірити інформацію про кандидата на роботу? LIGA360: HR-Менеджер звіряє дані з 19 реєстрів про всіх громадян України. Санкції, перебування в розшуку, корупційні діяння, судові справи - система вкаже, якщо особа згадується в цих реєстрах. Отримайте безкоштовний тест-драйв за посиланням.

Читайте також:

Чи можуть працівника звільнити з роботи у зв'язку із відмовою або ухиленням від вакцинації проти COVID-19: роз'яснення Держпраці

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини