Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Українці з паспортами-книжечками зможуть змінити місце проживання онлайн

11 листопада 2021, 10:24
1516
0
Реклама

Українці, що мають паспорти-книжечки, зможуть змінити місце проживання онлайн у «Дії».

Відповідні зміни до постанови про експериментальний проєкт щодо зміни місця реєстрації в електронній формі ухвалив Уряд на засіданні 10 листопада.

Підтвердити місце реєстрації можна буде завдяки електронному витягу, який можна буде отримати на порталі «Дія».

Замість ходіння по декількох установах та довгих очікувань - 10 хвилин на заповнення заяви та доба - на її опрацювання в Дії.

Як змінити місце реєстрації з паспортом-книжечкою?

  • На порталі «Дія» вибрати пункт «Реєстрація місця проживання» та заповнити заяву.

  • Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит і дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна.

  • Дані про нове місце проживання після опрацювання заяви реєстратором з'являться в реєстрі територіальної громади, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послугу буде надано протягом однієї доби.

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює для власників ID-карток у 7 містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя.

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про зміну місця реєстрації онлайн (детальніше). З грудня регіони почнуть поступово переходити на електронну зміну місця реєстрації.

Постанова дає змогу до моменту набуття Законом чинності запустити експериментальний проєкт для жителів всієї країни, зокрема власників паспортів-книжечок.

Завдяки цьому реєстрація місця проживання буде декларативною - людина просто на порталі «Дія» зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. А чоловіки не мусять щоразу відвідувати військкомати при переїзді - вони отримуватимуть цю інформацію автоматично.

Закон дозволяє отримати вторинну та третинну медичну допомогу, оформити пенсію за місцем фактичного проживання, а також гарантує захист прав власника на своє майно.

За матеріалами Мінцифри.

Як юристам впоратися зі щоденним потоком інформації та правовими змінами? Все потрібне є в ІТ-платформі LIGA360. Аналіз й контроль змін законодавства, судових рішень, автоматизація договірної роботи. Замовляйте LIGA360:Юрист та отримайте надійного партнера й експертизу ЛІГА:ЗАКОН для пошуку правових позицій.

Читайте також:

Локдаун на користь: огляд юридичної платформи LIGA360

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини