Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні зареєстровано перші п'ять колекторських компаній

Реклама

Перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку та набули статусу колекторських компаній.

У Нацбанку повідомили, що йдеться про компанії:

  • ТОВ "КОМПАНІЯ АКСІЛІУМ" (ЄДРПОУ 43227197);

  • ТОВ "ІНФІДІС" (ЄДРПОУ 41476560);

  • ТОВ "ФІНТЕХ-КОЛЕКТ" (ЄДРПОУ 44364802);

  • ТОВ "СЛУЖБА ВИКОНАННЯ СТЯГНЕННЯ" (ЄДРПОУ 44303859);

  • ТОВ "УКРАЇНСЬКА КОЛЕКТОРСЬКА АГЕНЦІЯ" (ЄДРПОУ 41501722).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 3 вересня 2021 року.

В Україні у 2021 році вперше з'явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час урегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії, які на день уведення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з урегулювання простроченої заборгованості й планували продовжувати її, мали місячний термін (із 14 липня до 13 серпня 2021 року), щоб подати до Національного банку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній (реєстр). Нацбанк за результатами опрацювання поданих документів здійснює реєстрацію установ, які відповідають усім вимогам законодавства.

Інші юридичні особи, що планують набуття статусу колекторської компанії, мають необмежені строки звернення з цією метою до Національного банку.

Національний банк нагадує, що лише компанії, внесені до реєстру, матимуть право надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

Регулятор звернув увагу, що після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов'язані достроково розірвати договір із нею на надання послуг із урегулювання простроченої заборгованості.

Дізнавайтеся повну інформацію про контрагентів і фізосіб, з якими плануєте працювати. Система CONTR AGENT покаже дані з ЄДР, фінансовий та податковий стан на 6,5 млн компаній та ФОП. А ще тут є дані з державних реєстрів про всіх громадян України. Оцініть переваги CONTR AGENT прямо зараз.

Читайте також:

Введено в дію Закон щодо захисту боржників від дій недобросовісних колекторів

Банки узгодять договори про надання споживчого кредиту з нормами закону

Національний банк установив тариф для реєстрації колекторської компанії

Нацбанк установив кваліфікаційні вимоги до працівників колекторських компаній

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини