Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банки узгодять договори про надання споживчого кредиту з нормами закону

Реклама

Банки України узгодять свої договори про надання споживчого кредиту із законодавством про споживче кредитування. Це буде зроблено на виконання вимог Закону № 1349-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості», повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зокрема, йдеться про визначення низки важливих термінів у договорах, а також встановлення вимог під час роботи з простроченою заборгованістю. Зазначається, що визначення термінів покликане усунути ситуації, які можна трактувати на користь тієї чи іншої сторони, а також спростити для споживача розуміння умов договору, який він укладає з банком.

Завданням Закону № 1349-IX є захист правового інтересу всіх учасників процесу врегулювання простроченої заборгованості. Відповідні норми знайдуть своє відображення в банківських договорах про надання споживчого кредиту та передбачені постановою Правління Національного банку від 17 червня 2021 року № 53 «Про затвердження Змін до Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг», яка набирає чинності з 14 липня 2021 року.

Регулятор нагадує, що Національний банк на початку 2021 року встановив додаткові вимоги до банківських договорів про споживчий кредит і договорів про надання послуг залучення у вклади (депозити) коштів і банківських металів, відкриття та ведення поточних рахунків, у тому числі в банківських металах, та рахунків умовного зберігання (ескроу).

Бажаєте першими дізнаватися про зміни в компаніях? Скористайтеся можливостями розширеного моніторингу CONTR AGENT. Система надсилатиме сповіщення про нові перевірки, виконавчі провадження чи участь у тендерах. Більше за посиланням.

Читайте також:

Оновлено правила відкриття банківських рахунків

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини