Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

2 вересня КСУ перевірить конституційність окремих положень Закону «Про повну загальну середню освіту»

Реклама

Велика палата Конституційного Суду України 2 вересня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням 56 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень Закону «Про повну загальну середню освіту». Про це повідомила прес-служба КСУ.

Зокрема, у конституційному поданні стверджується, що положення абз. 3 ч. 2 ст. 22 Закону, згідно з якими педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років, «нівелюють гарантовані права громадян на працю, запроваджують дискримінаційні трудові умови для осіб, які досягли пенсійного віку».

Також автори подання стверджують, що статтею 5 Закону особам, які належать до національних меншин України, обмежено конституційне право на навчання рідною мовою - мовою національних меншин в комунальних закладах освіти для здобуття загальної середньої освіти.

Читайте також: КСУ поставив крапку в питанні прив'язки мінімального окладу до прожиткового мінімуму

Як найшвидше знайти релевантну судову практику? У системі VerdictumPRO є 20 фільтрів для пошуку. Обирайте рішення за інстанцією, найменуванням суду, прізвищем судді, за результатами та з правовою позицією ВС. Замовте VerdictumPRO окремо, або ще із 50 цифровими інструментами у складі LIGA360:Юрист.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини