Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон щодо вдосконалення організації корпоративного управління в банках підписано

Реклама

Володимир Зеленський підписав Закон № 1587-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи», який Верховна Рада ухвалила 30 червня 2021 року.

Офіційне інтернет-представництво Президента повідомляє, що Закон зміцнює корпоративне управління в банках шляхом підвищення відповідальності ради та правління фінустанови за ухвалені рішення. Також розширюється перелік питань, що належать до виключної компетенції ради банку. Водночас встановлюються вимоги до членів ради та правління банку стосовно їхньої колективної придатності.

Крім того, документ впроваджує трирівневу систему внутрішнього контролю банку, що має бути інтегрована в систему корпоративного управління.

Закон також прописує нову структуру капіталу банку, серед іншого - вимоги до формування буферів капіталу. Встановлюються вимоги щодо достатності внутрішнього капіталу та ліквідності банку з урахуванням можливих ризиків.

Розширюються повноваження Національного банку у сфері нагляду.

Крім того, вдосконалюються положення щодо здійснення консолідованого нагляду за банківськими групами, погодження набуття або збільшення істотної участі в банках, посилюються вимоги щодо ліцензування банків та акціонерів.

Не пропустіть жодної важливої зміни ваших партнерів і конкурентів. Налаштуйте розширений моніторинг у CONTR AGENT та отримуйте сповіщення про зміни ЄДР, відкриті провадження чи участь компаній у тендерах. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Закон про "податок на Google" набув чинності

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини