Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон про відновлення роботи ВККС ветовано: пропозиції Президента

Реклама

Президент ветував Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" (проект № 3711-д).

Відповідна інформація міститься в картці документа на офіційному сайті Верховної Ради.

Президент зазначає, що підтримуючи необхідність відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, не може погодитися із пропонованим Законом підходом до вирішення окремих питань.

Володимир Зеленський надав свої пропозиції до зазначеного документа:

1. Глава держави пропонує закріпити, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з числа суддів або суддів у відставці.

2. Президент зазначає, що окремі положення Закону не відповідають принципу юридичної визначеності, ясності та недвозначності правової норми, який є складовою конституційного принципу верховенства права (стаття 8 Конституції).

Зокрема, Законом визначається, що для підтримки діяльності першого складу Конкурсної комісії та роботи її членів Конкурсна комісія може залучати додаткових експертів та фахівців, запропонованих на її запит міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п'яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання і протидії корупції; такі експерти та фахівці мають доступ до всіх документів та інформації, пов'язаної із проведенням конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та на них поширюються всі обмеження, визначені Законом "Про судоустрій і статус суддів" для членів Конкурсної комісії (абзац дев'ятнадцятий пункту 16 розділу І).

Можливість залучення на запит Конкурсної комісії для забезпечення її діяльності, у тому числі членів Конкурсної комісії, додаткових експертів, фахівців міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п'яти років за рахунок власних коштів надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання і протидії корупції, передбачена і в подальшому (абзац вісімдесят сьомий пункту 9 розділу І). При цьому вимог та обмежень для таких додаткових експертів, фахівців Закон не містить.

Глава держави пропонує абзац вісімдесят сьомий пункту 9 розділу I виключити.

Крім того, Закон не визначає, у яких випадках та з яких саме питань діяльності Конкурсної комісії та роботи її членів можуть залучатися додаткові експерти та фахівці, права та обов'язки таких осіб, їх повноваження.

3. Абзац дев'ятнадцятий пункту 16 розділу I Президент пропонує викласти в редакції, згідно з якою на запит члена першого складу Конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень Конкурсна комісія може залучати помічників, перекладачів. Фінансування діяльності таких помічників, перекладачів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги.

4. Абзац двадцятий зазначеного пункту, у якому йдеться про те, що рішення Конкурсної комісії ухвалюється, якщо за нього проголосували не менше ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями та двоє запропоновані Радою суддів України, також запропоновано виключити.

Нагадаємо, про ймовірність накладення Президентом вето на Закон зазначав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков (детальніше).

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. VERDICTUM PRO за допомогою штучного інтелекту проаналізує ваш позов та покаже шанси на успіх у судовому засіданні в першій інстанції, а також відобразить шанси на перемогу в апеляційній та касаційній інстанціях. Таким чином, тепер ви зможете розрахувати вірогідність перемоги вашого клієнта на будь-якому етапі розгляду справи в суді. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України: Закон прийнято

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини