Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон не містить прямої заборони надання ВККС кількох рекомендацій одному кандидату в судді

Реклама

Закон не містить прямої заборони надання ВККС кількох рекомендацій одному кандидату в судді. Відповідне рішення Велика Палата Верховного Суду ухвалила у справі № 9901/342/20, ініційованій кандидатом у судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, щодо конкурсу в спеціалізовані суди. Про це повідомила прес-служба ВС. З повним текстом постанови можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яку можна протестувати тут

Суть справи: позивач оскаржив до ВС рішення ВККС від 1 жовтня 2019 року № 180/зп-19, яким було затверджено й оприлюднено рейтинг учасників конкурсу на зайняття 54 вакантних посад суддів у місцевих адміністративних та 22 посад у місцевих господарських судах, оголошеного рішенням ВККС від 9 серпня 2019 року. Серед іншого, позивач просив зобов'язати ВККС затвердити рейтинг учасників цього конкурсу за винятком осіб, стосовно яких Комісія 7 серпня 2019 року внесла рекомендації ВРП щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів.

Позов мотивовано тим, що оскаржуваним рішенням ВККС порушила право позивача на доступ до професії. Зокрема, Комісія неправомірно включила до рейтингу учасників конкурсу на зайняття вакантних посад суддів у спеціалізованих судах тих осіб, які зайняли переможні позиції на посади суддів у місцевих загальних судах і які отримали рекомендації для призначення на посади суддів і в місцевих загальних судах, і в місцевих адміністративних та господарських судах.

КАС ВС відмовив у задоволенні позову. Велика Палата ВС залишила апеляційну скаргу апелянта без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

У рішенні Велика Палата ВС зауважила, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що правило, за яким у межах оголошеного конкурсу кандидат може звернутися лише з однією заявою, означає один із двох конкурсів, оголошених Комісією 2 липня 2019 року (на зайняття вакантних посад суддів у місцевих загальних судах) або 9 серпня 2019 року (на зайняття вакантних посад суддів у місцевих адміністративних і господарських судах).

Велика Палата ВС наголосила на тому, що затверджені ВККС Умови проведення кожного із цих двох конкурсів, як і Положення про проведення конкурсу та Положення про складання кваліфікаційного іспиту, прямо не передбачають такої умови обмеження участі в конкурсі або підстави для її припинення, як участь в іншому конкурсі (зокрема, подання заяви про участь в іншому конкурсі чи входження до рейтингу учасників іншого конкурсу).

«Закон України «Про судоустрій і статус суддів» не містить прямої заборони надання Комісією кількох рекомендацій за наслідками декількох конкурсів, як і участі в декількох конкурсах одного кандидата, а відповідні підзаконні нормативно-правові акти, ухвалені ВККС щодо порядку організації та проведення конкурсів на заміщення вакантних посад суддів, лише конкретизують його положення», - йдеться у постанові Великої Палати ВС.

Читайте також: Хто відповідає за шкоду, завдану водієм, який керував автомобілем для виконання трудових обов'язків

Найзручніший пошук і аналіз судових рішень доступний в LIGA360. Знаходьте схожі преценденти в базі з 93 млн судових рішень, контролюйте нові надходження та переходьте до НПА в один клік. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини