Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВС указав, хто має право на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві

Реклама

ВС указав, які особи мають право на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві. Відповідну постанову у справі № 360/1239/19 ВС прийняв 22 квітня 2021 року, повідомила прес-служба Суду. З повним текстом постанови можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яку можна протестувати тут

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув у касаційному порядку адміністративну справу за позовом фізичної особи в інтересах неповнолітньої дочки до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Суть справи: у зв'язку із смертю колишнього чоловіка, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві, позивачка в інтересах їхньої спільної неповнолітньої дочки звернулася до відповідача із заявою про отримання в порядку ст. 42 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» одноразової допомоги в сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату. Також через настання страхової події, дочці загиблого як особі, яка перебувала на його утриманні, була призначена та виплачена одноразова допомога в сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Проте в задоволенні вимог заявниці відмовили з посиланням на те, що її дочка не входить до складу сім'ї загиблого. Вважаючи такі дії протиправними, позивачка оскаржила їх до суду.

Відмовляючи в задоволенні позову, суди попередніх інстанцій виходили з того, що неповнолітня дочка потерпілого не є членом сім'ї свого батька, оскільки проживала окремо, спільним побутом вони з ним пов'язані не були, взаємних прав та обов'язків не мали.

ВС скасував рішення судів попередніх інстанцій та ухвалив нове - про часткове задоволення позову.

Визначення поняття сім'ї та її членів закріплено в Сімейному кодексі України. За його нормами дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає (абз. 3 ч. 2 ст. 3 СК).

Суд указав, що Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не містить визначення сім'ї та її членів.

За такого правового регулювання, з урахуванням предмета спору, Верховний Суд дійшов висновку, що СК є спеціальним законом, який має враховуватися при визначенні поняття сім'ї та її членів під час вирішення питання щодо наявності права на отримання допомоги, передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Отже, факт проживання неповнолітньої дочки після розлучення подружжя окремо від батька (в цьому випадку потерпілого) не свідчить, що вона перестала належати до сім'ї потерпілого та, відповідно, втратила право на отримання страхових виплат внаслідок настання страхового випадку.

Читайте також: Хто відповідає за шкоду, завдану водієм, який керував автомобілем для виконання трудових обов'язків

Бажаєте автоматично перевіряти договори на помилки? Спробуйте функціонал CONTRACTUM у LIGA360. Він укаже неточності у структурі, сумах, реквізитах й нумерації. Замовляйте безкоштовний тест прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини