Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Щеплені від COVID-19 можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: МОЗ

Реклама

Особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Відповідне повідомлення з'явилось на сайті МОЗ.

Зазначається, що таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону. 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

  • Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.

  • У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я.

  • Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.

  • Міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім'я латиною записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

  • За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.

  • Обов'язково матиме офіційний штамп закладу охорони  здоров'я та підпис лікаря.

  • Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.

  • Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.

  • Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження.

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

В міністерстві наголосили, що міжнародні свідоцтва про вакцинацію не слід плутати з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття. 

Крім того, повідомляється, що Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл  Всесвітньої організації охорони здоров'я на екстрене використання. 

Читайте також: Суддів і працівників апарату судів внесено до цільових груп для вакцинації від COVID-19

Визначено розмір компенсації, яку виплатить держава у разі виникнення ускладнень після вакцинації від COVID-19

Хочете перевірити що про вас пишуть ЗМІ? У LIGA360: Юрист можна налаштувати моніторинг ТОП-200 українських медіа. А ще користувачі системи отримують понад 50 цифрових інструментів для вирішення щоденних завдань. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Автоматизуйте свою договірну роботу з новим функціоналом LIGA360. Інструмент Contractum проаналізує текст ваших договорів, оцінить надійність сторін-підписантів та проінформує про наближення дат при виконанні умов договору. Встигніть першими отримати тест за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини