Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відповідальність за неповагу до суддів Вищого антикорупційного суду: Кабмін схвалив законопроект

Реклама

Одна з умов належного функціонування правової держави - повага до суду. За невиконання цієї вимоги особи притягаються до юридичної відповідальності. Втім, і досі таких повноважень не мають судді вищих спеціалізованих судів, зокрема Вищого антикорупційного суду.

На вирішення цього питання і спрямований погоджений Урядом проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення», повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Як роз'яснив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук, судді вищих спеціалізованих судів, у тому числі Вищого антикорупційного суду, отримають повноваження реагувати на неповагу до суду, порушення порядку судового засідання. У законопроекті пропонується надати суддям вищих спеціалізованих судів відповідні повноваження на розгляд таких справ у порядку, встановленому для місцевих господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного Суду. Крім того, передбачається, що постанова, прийнята за результатами розгляду такої справи вищим спеціалізованим судом, може бути оскаржена до апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

За словами Олександра Банчука, проявами неповаги до суду є злісне ухилення від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання, а також вчинення будь-яких дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

У Мін'юсті зазначили, що наразі справи про адміністративні правопорушення розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (суддями), місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, Верховним Судом.

8 тис. ситуацій та алгоритмів дій для юриста - у LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що економить час на щоденних завданнях й автоматизує роботу. Більше про переваги LIGA360 читайте за посиланням.

Хочете безкоштовно спробувати цифрові рішення для юристів? Скористайтесь вільним доступом до преміум-пакетів LIGA360 на 14 днів. Реєструйтесь прямо зараз за посиланням.

Читайте також:

Підписано Закон щодо вдосконалення здійснення спеціального досудового розслідування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини