Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Національний банк зменшив термін зберігання готівки на карантині

Реклама

Національний банк України зменшив термін зберігання на карантині готівки, прийнятої від банків з обігу, із 14 до 5 днів. Відповідне повідомлення з'явилось на сайті регулятора.

"Таке рішення Національний банк ухвалив, керуючись рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України. Зокрема, згідно з оновленими інструкціями Центру контролю та профілактики захворювань від 05 квітня 2021 року основний шлях зараження людей коронавірусом SARS-CoV-2 - це вплив крапель дихання, що несуть інфекційний вірус. Ризик зараження людей через контакт із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема готівкою, як правило, вважається низьким", - йдеться в повідомленні.

Однак зазначається, що п'ятиденний термін значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях (від кількох годин до трьох діб).

В Нацбанку нагадали, що на початку пандемії у 2020 році Національний банк упровадив довготривалу витримку готівки на карантині.

Банкноти та монети, які надходять до Нацбанку з обігу, одразу відправляються в окреме сховище на карантин.

Упродовж року цей карантин тривав щонайменше 14 днів. Відтепер термін перебування готівки в окремому сховищі на карантині скорочується до 5 днів.

Після п'ятиденного карантину здійснюватиметься автоматизоване оброблення банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин. Банкноти, придатні для повернення в обіг, упаковуватимуться в пачки та термоусадкову плівку. На цьому етапі пачки банкнот у термоусадковій печі піддаються температурному шоку (160 градусів за Цельсієм), що теж сприятиме боротьбі з вірусом і мінімізації ризику зараження.

Читайте також: Колекторам установлено чіткі правила роботи: Закон офіційно опубліковано

Реструктуризація валютних кредитів: закони набули чинності

Бізнес щодня стикається з ризиками - від партнерів, клієнтів або конкурентів. Відтепер у CONTR AGENT можна перевірити інформацію про фізичних осіб і бути впевненими у бізнес-зв'язках. Система проаналізує інформацію з державних реєстрів, і повідомить, якщо особа переховується від органів влади, є у реєстрі боржників, або має відкриті провадження.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини