Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати хочуть зменшити штрафи за порушення карантину, а також передбачити можливість попередження

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5372 "Про внесення змін до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо гуманізації відповідальності за порушення правил щодо карантину людей".

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Пропонується внести зміни у статтю 44-3 КУпАП шляхом пом'якшення санкцій за її порушення, зокрема зменшити суму штрафів та передбачити оголошення попередження.

Так, за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, пропонують штрафувати:

- громадян - від п'ятдесяти до двохсот НМДГ (від 850 до 3 400 грн);

- посадових осіб - від двохсот до п'ятисот НМДГ (від 3 400 до 8 500 грн).

Зараз за такі порушення громадян штрафують від 17 тис. грн до 34 тис. грн, а посадових осіб - від 34 тис. грн до 170 тис. грн.

Крім того, планується передбачити, що за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, може бути застосовна не тільки штраф, а й попередження.

У випадку прийняття, Закон набере чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Хотіли спробувати продукти LIGA360 безкоштовно? До 28 квітня ви можете 2 тижні тестувати наші рішення для бухгалтерів, юристів та бізнесу. Усе законодавство, професійна аналітика, автоматичні сигнали про зміни та понад 50 цифрових інструментів. Дізнавайтеся про умови тут.

Читайте також:

Посилений карантин в Києві подовжили до 30 квітня

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини