Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДСА оновила Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України

Реклама

Державна судова адміністрація України наказом від 24 березня 2021 року № 92 внесла зміни до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України.

Як визначено наказом, зміни вносяться задля спрощення процедур завірення і видачі копій судових рішень і документів, повідомляє прес-служба ДСА.

Зокрема, пункт 12 розділу ХІ доповнено абзацом другим такого змісту: "У разі якщо неможливо видати копію судового рішення в суді, який ухвалив судове рішення, така копія може бути виготовлена з ЄДРСР за заявою особи судом, якому визначено територіальну підсудність справ, або судом апеляційної інстанції за підсудністю, встановленою законом", - ця норма є актуальною для громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та АР Крим.

У ДСА зазначили, що до внесення таких змін в Інструкцію процедура отримання завірених рішень судів, які свого часу приймалися на нині тимчасово окупованих територіях, була неможливою.

"Відтепер суди можуть завіряти копії судових рішень з Єдиного реєстру таких рішень. Відповідні зміни внесено до Інструкції з діловодства судів. Ці зміни особливо актуальні для засвідчення копій рішень тих судів, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та АР Крим. До цього часу, оскільки матеріали справ цих судів залишилися на тимчасово непідконтрольній Україні території, засвідчення копій рішень за цими справами було неможливим", - наголошує заступник Голови ДСА Сергій Чорнуцький.

За словами пана Чорнуцького, усі зміни, які вносяться до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, мають на меті спрощення процедур отримання копій судових рішень.

Контролюйте надходження судових рішень за вашими темами. LIGA360: ЮРИСТ - це щоденні оновлення справ, доступ до 90 млн судових рішень й зручні фільтри для пошуку. Дізнайтеся більше про інструменти LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Електронний обіг документів у кримінальному процесі: Президент подав до Ради невідкладний законопроект

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини