Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін змінив Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в будівництві

Реклама

Уряд змінив Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві.

Відповідну постанову № 224 було прийнято 17 березня 2021 року.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Постанова врегульовує відносини між замовником і підрядною організацією, що укладають договір підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об'єктів будівництва.

Зокрема, документ передбачає можливість залучення замовником інженера-консультанта для управління проектом будівництва і контролю за його реалізацією, що забезпечить якість розроблення проектної документації та будівництва об'єктів, зазначає прес-служба Мінрегіону.

Також постанова врегульовує питання забезпечення замовника проектною документацією, розробленою в електронній формі або у вигляді електронних документів із застосуванням BІМ-технологій. Застосування BІМ-технологій у будівництві дасть змогу скоротити реалізацію проектів та зменшити вартість будівництва, повідомляють у Мінрегіоні.

Прийняття постанови сприятиме впровадженню в Україні міжнародних форм договорів, які більш збалансовані по відношенню до сторін. Згідно з постановою сторони є вільними в укладенні договору підряду, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог Цивільного та Господарського кодексів, Закону "Про архітектурну діяльність", інших актів законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Під час укладання договорів підряду сторони мають право використовувати міжнародні форми договорів, звичаї та рекомендації міжнародних і вітчизняних організацій відповідно до законодавства України.

Сторони вживають заходів для досудового врегулювання спорів за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов'язковими згідно із законом. Вони можуть застосовувати механізми врегулювання спорів, передбачені в міжнародних формах договорів, що не обмежує право сторін на звернення до суду.

Бізнес щодня стикається з ризиками - від партнерів, клієнтів або конкурентів. Відтепер у CONTR AGENT можна перевірити інформацію про фізичних осіб і бути впевненими у бізнес-зв'язках. Система проаналізує інформацію з державних реєстрів і повідомить, якщо особа переховується від органів влади, є у реєстрі боржників або щодо неї відкрито провадження. Відтепер ще більше можливостей за найвигіднішою ціною

Читайте також:

Як законно користуватися чужою земельною ділянкою?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини