Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відновлення роботи ВККС, "суд в смартфоні", суд присяжних: Президент розповів про судову реформу

Реклама

Під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» Президент Володимир Зеленський розповів про проблеми судової системи та про шляхи їх подолання в рамках судової реформи.

Однією з основних проблем, за словами Президента, є нестача нових суддів, що призводить до надмірного навантаження на систему та проблем з доступом до правосуддя. У цьому контексті він наголосив на важливості відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і вдосконаленні процедури добору кандидатів до Вищої ради правосуддя.

Також Президент зазначив, що важливим є усунення зловживань та забезпечення прозорості суду. «Дієвим кроком на цьому шляху можуть стати ІТ-рішення. За аналогією з державними послугами у смартфоні ми прагнемо - і обов'язково зробимо - «суд у смартфоні». Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань», - сказав Володимир Зеленський.

Він також додав, що громадяни мають брати безпосередню участь у здійсненні правосуддя. «Ми запроваджуємо в країні народовладдя, а це - не лише місцеві та всеукраїнські референдуми. Одним з його інструментів є суд присяжних. Наразі готові два законопроекти, що дадуть старт його роботі», - сказав він. За словами Президента, модель і формат суду присяжних в Україні детально обговорюватимуться.

Крім того, Володимир Зеленський вказав на актуальність реформи Конституційного Суду України. «На жаль, цей орган став синонімом недовіри, і сьогодні вже йдеться не про її відновлення, а про фактично побудову цієї довіри з нуля. Формат, у якому має працювати КСУ, - це прозорий добір суддів, доброчесність, етика, чіткі процедури та порядок ухвалення рішень», - зауважив Президент.

Раніше ми писали, що Верховна Рада планує розглянути законопроект щодо реформування судової системи, а саме: законопроект щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (№3711-д).

Читайте також: Які справи пропонується виключити з підсудності ОАСК: деталі президентського законопроекта

Адвокати-члени НААУ отримали ексклюзивний цифровий продукт. LIGA360: АДВОКАТ НААУ - це доступ до кабінету і подій ВША НААУ, новини й експертна аналітика, повна база законодавства й судових рішень, інструменти для просування адвокатських послуг та подання звітності. Замовте доступ до системи прямо зараз.

Для адвокатів - членів НААУ передбачено спеціальні умови придбання продуктів "LIGA360:АДВОКАТ НААУ", а саме - знижка в понад 50 % від звичайного прайсу на окремі продукти ЛІГА:ЗАКОН.

Замовити продукт можна на сайті.

Окрім того, до 15 березня 2021року всім діючим членам НААУ відкрито вільний доступ, який діє за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини