Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які справи пропонується виключити з підсудності ОАСК: деталі президентського законопроекта

Реклама

З підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва планується виключити справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабміну, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Нацбанку чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України. Такі зміни пропонуються президентським законопроектом № 5067.

Раніше ми писали: з підсудності ОАСК можуть забрати деякі судові спори: законопроект Президента

Згідно із пояснювальною запискою до законопроекта, вищесказані справи хочуть передати Верховному Суду як суду першої інстанції.

Пропонується, що Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду:

- не менше ніж з п'яти суддів здійснюватиме розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів (крім рішень Кабміну, визначених ч. 1 ст. 266-1 КАСУ);

- не менше ніж з трьох суддів здійснюватиме розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку України, інших суб'єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Судом апеляційної інстанції у таких випадках буде Велика Палата Верховного Суду.

У випадку прийняття документу, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Читайте також:

В ОАСК роз'яснили, чому скасували рішення Київради про перейменування вулиць

ОАСК скасував постанову Кабміну щодо нового українського правопису

Кабмін оскаржить рішення ОАСК про скасування постанови щодо нового українського правопису

Екосистема хмарних рішень LIGA360 повідомить про зміни в розкладі судових засідань, дозволить моніторити рішення конкретного суду чи навіть судді, сигналізуватиме про зміни в реєстрах щодо постачальників і партнерів. Час замовити тестовий доступ Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Спробуйте також  Verdictum PRO, за допомогою якого на підставі завантаженої позовної заяви ви зможете отримати інформацію про вірогідність перемоги у суді у всіх трьох інстанціях за допомогою штучного інтелекту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини