Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З підсудності ОАСК можуть забрати деякі судові спори: законопроект Президента

Реклама

Президент запропонує Верховній Раді підтримати законопроекти для вирішення проблемних питань у судовій системі, зокрема, щодо скорочення повноважень ОАСК. Відповідне повідомлення з'явилось на сайті Президента.

Першим законопроектом пропонується забрати з підсудності ОАСК і передати Верховному Суду як суду першої інстанції всі судові спори, у яких оскаржуються акти:

- центральних органів виконавчої влади;

- державних регуляторів;

- будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України.

У випадку прийняття цього законопроекту, судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.

Другим законопроектом пропонується передбачити обов'язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегулювати питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроектом хочуть внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запровадити відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Читайте також:

В ОАСК роз'яснили, чому скасували рішення Київради про перейменування вулиць

ОАСК скасував постанову Кабміну щодо нового українського правопису

Кабмін оскаржить рішення ОАСК про скасування постанови щодо нового українського правопису

Екосистема хмарних рішень LIGA360 повідомить про зміни в розкладі судових засідань, дозволить моніторити рішення конкретного суду чи навіть судді, сигналізуватиме про зміни в реєстрах щодо постачальників і партнерів. Час замовити тестовий доступ Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Спробуйте також  Verdictum PRO, за допомогою якого на підставі завантаженої позовної заяви ви зможете отримати інформацію про вірогідність перемоги у суді у всіх трьох інстанціях за допомогою штучного інтелекту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини