Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як перевести нежитлове приміщення (садовий будинок) у житлове?

Реклама

У Координаційному центрі з надання правової допомоги розповіли про порядок переведення нежитлового приміщення (садового будинку) у житлове.

Відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 садовий будинок - це будівля для літнього (сезонного) використання, яка в частині нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.

Згідно з пунктами 2, 3 урядової постанови від 29 квітня 2015 р. № 321 "Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки" (далі - Постанова КМУ) переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.

Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі коли в сільській раді виконавчий орган не утворено - сільському голові:

- заяву за формою згідно з додатком 1 до Постанови КМУ та копіями документів про право власності на дачний чи садовий будинок;

- засвідчену в установленому порядку письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

- звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

Пунктами 4, 5, 6 Постанови КМУ чітко регламентовано, що за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав:

- неподання документів, зазначених у пункті 3 Постанови КМУ;

- виявлення в поданих документах недостовірних відомостей;

- встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I (обов'язковий) результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку.

Далі місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси (рішення про відмову в переведенні разом з поданими документами).

У разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок ви маєте право повторно подати документи, зазначені у пункті 3 Постанови КМУ, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Усі інструменти для юриста - в єдиній системі. З LIGA360 ви отримаєте повну базу законодавства та судових рішень. LIGA360 у два кліки обрахує штрафи, процесуальні строки, відкриє доступ до типових шаблонів і договорів. Модуль “Ситуації для юриста” містить повний перелік викликів, що виникають у роботі, та алгоритми дій. Замовте тестовий доступ прямо сьогодні.

Забезпечити захист нерухомого майна та земельних ділянок від несанкціонованої зміни власника у період кризи можливо! Довірте це сервісу SMS-Маяк, який проінформує користувачів про зміни статусу об'єктів нерухомого майна. Поставити на моніторинг зараз

Читайте також:

Спадкування земельної ділянки, що знаходиться в оренді: що потрібно знати

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини