Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі щодо відсторонення від посади судді КСУ

Реклама

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі щодо відсторонення від посади судді КСУ. Про це інформує прес-служба ВС.

Раніше: Указ Президента про відсторонення від посади судді КСУ оскаржено до Верховного Суду

3 лютого 2021 року, Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду, перевіривши матеріали позовної заяви до Президента України про визнання протиправним та скасування Указ Президента від 29 грудня 2020 року № 607/2020 «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України», ухвалив рішення про відмову у відкритті провадження у справі № 9901/20/21, оскільки цей позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства", - йдеться в повідомленні.

Позов був обгрунтований тим, що Указ Президента України є незаконним і таким, що суперечить Конституції, якою не передбачено повноважень Президента України на відсторонення судді КСУ від займаної посади.

Зазначається, що таким чином, позивач фактично ставить питання про неконституційність Указу Президента України та, відповідно, про необхідність оцінювання цього акта на відповідність, зокрема, статтям 6, 19, 102, 106 та розд. XII Конституції України.

Верховний Суд зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, зокрема, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України.

Раніше ми писали: Президент підписав Указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді КСУ на два місяці

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. ЛІГА:ЗАКОН презентує першу систему аналізу судових рішень із передбаченням вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Функціонал прогнозування на підставі аналізу тексту позовної заяви створено для попередньої оцінки ризиків та економії часу адвоката протягом підготовки до судових засідань. Детальніше за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини