Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українців захистять від фінансових пірамід: що передбачає зареєстрований проект

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4684 «Про Національну комісію з цінних паперів та бірж», у якому пропонується дієвий механізм захисту громадян України від зловживань на фінансовому ринку, що відповідає сучасним світовим стандартам (зокрема, протидія фінансовим пірамідам, таким як ситуація з B2B Jewelry, банком «Аркада» тощо; притягнення до відповідальності шахраїв; відшкодування постраждалим громадянам їх вкрадених коштів).

Про це повідомила прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ до систем.

У НКЦПФР розповіли, що сьогодні в Україні через неефективне законодавство, яке не відповідає міжнародним стандартам, фінансовий регулятор не має ефективної взаємодії з правоохоронними органами України та іноземними фінансовими регуляторами з метою запобігання фінансовому шахрайству, притягнення до відповідальності злочинців та забезпечення повернення вкрадених грошей постраждалим від фінансових оборудок.

Зазначається, що питання підвищення захисту інвесторів особливо актуальне в умовах впровадження II рівня системи пенсійного забезпечення - накопичувального рівня.

Зареєстрований законопроект має на меті повністю змінити статус українського ринку на такий, що стане абсолютно неприйнятним для діяльності аферистів і відповідатиме світовим стандартам. Він передбачає новий ефективний регуляторний нагляд, а саме: отримувати та обмінюватись банківською та іншою інформацією про діяльність шахраїв між державними фінансовими та правоохоронними органами України та інших країн; блокувати сумнівні рахунки до рішення суду по суті справи, підтримувати прокурорів у судових процесах; взаємодія з іноземними фінансовими регуляторами з метою використання їх можливостей по поверненню грошей з інших юрисдикцій.

Для більшої ефективності регулятора у законопроекті запропоновано запровадити три рівні нагляду за ринком: оцінювання - перевірки - розгляд справи. На кожному з цих рівнів діятимуть окремі уповноважені особи, які виконуватимуть свої функції незалежно один від одного. Основна мета оцінювання - запобігати вчиненню порушень та завчасно виявляти ризики. Наступний рівень перевірки спрямований на виявлення ознак та документування фактів порушень законодавства. Регулятор повинен мати можливості проводити перевірки, запитувати документи і пояснення не тільки у професійних учасників ринку (регульованих осіб), а й будь-яких осіб, які можуть бути підозрювані у незаконних діях на ринку капіталів. На третьому рівні працюватиме Колегія уповноважених на розгляд справ, обрана за спеціальною процедурою. Колегія здійснюватиме розгляд справ і виноситиме рішення про застосування санкцій та/або заходів впливу, передбачених чинним законодавством.

Моніторте зміни законодавства і судових рішень зі смартфону. З LIGA360 ви отримуватиме сповіщення про зміни в окремих фрагментах НПА, реєстрах, судових рішеннях. Сигнали автоматично надходитимуть в Telegram-бот. Замовте LIGA360 сьогодні і налаштуйте свою роботу в режимі смарт.

Читайте також:

НБУ зобов'язав банки перевіряти повноваження осіб, які самостійно доставляють документи на примусове списання коштів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини