Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скасування Господарського кодексу та доповнення переліку об’єктів інформаційної сфери: пропозиції щодо оновлення ЦК

Реклама

28 січня у Верховній Раді відбулося перше засідання Робочої групи з підготовки законопроекту з рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України. відповідне повідомлення з'явилось на сайті ВР.

Раніше ми писали: Рекодифікація цивільного законодавства: для обговорення розміщено проект Концепції оновлення ЦК

Зазначається, що члени Робочої групи (науковці та парламентарії) обговорили перші результати роботи та узгодили порядок подальших дій щодо оновлення цивільного законодавства. Зокрема, було підтримано пропозицію  надалі розподілити між учасниками роботу  над окремими книгами за відповідною спеціалізацією.  

Член-кореспондент Національної академії правових наук Олексій Кот порушив питання щодо скасування Господарського кодексу та включення його норм до цивільного законодавства.

Професор кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка Олена Кохановська зазначила, що з'являється багато немайнових об'єктів та благ, які доповнюють картину речових відносин. Пропонується систематизувати та доповнити перелік об'єктів інформаційної сфери: інформаційні продукти, ресурси, системи, об'єкти прав, що знаходяться в мережі Інтернет, криптовалюти, персональні дані, інформацію про особу, автономних роботів, штучний інтелект, цифровий контент тощо.

Моніторте зміни законодавства і судових рішень зі смартфону. З LIGA360 ви отримуватиме сповіщення про зміни в окремих фрагментах НПА, реєстрах, судових рішеннях. Сигнали автоматично надходитимуть в Teltgram-бот. Замовте LIGA360 сьогодні і налаштуйте свою роботу в режимі смарт.

Також учасники засідання обговорили питання речових прав, інтелектуальної власності, сімейного, спадкового права, міжнародного приватного права та інші.

Під час засідання зазначалося, що робота над оновленням цивільного законодавства триватиме щонайменше два роки.

Проект Концепції оновлення Цивільного кодексу  складається з восьми книг, які містять пропозиції про взаємодію в житті, в бізнесі, в родині, з сусідами, про абсолютні права (речові та немайнові) й зобов'язання. Зазначається, що документ має чітку структуру з напрямами модернізації.

Робота з нормативно-правовими актами потребує глибинного аналізу, однак за кризових умов у країні важливо формувати швидку стратегію реагування для збереження бізнесу. Для того, щоб контролювати усі зміни і оперативно формувати план дій, важливо користуватися сучасними інструментами для оптимізації роботи юриста. Онлайн-система ІПС ЛІГА:ЗАКОН пропонує не тільки актуальну базу законодавства, але й безліч додаткових функцій: моніторинг правової картини дня, швидкий пошук документів зі зворотніми посиланнями, автоматичні сповіщення про всі важливі зміни в обраному документі. Почніть користування вже зараз для максимальної ефективності в режимі карантину.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини