Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обмеження працівників бюджетних установ щодо вибору банку: суд прийняв рішення

Реклама

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив повністю задовольнити позов Сергія Власенка і визнати протиправним та нечинним один із пунктів постанови Уряду, згідно з яким зарплату виплачуватимуть через уповноважені банки без письмової згоди працівників на таку форму виплати зарплати.

Про це повідомила прес-служба ОАСК.

Зокрема, йдеться про підпункт 2 пункту 2 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів, затверджених урядовою постановою "Деякі питання здійснення виплат працівникам бюджетних установ", датовані листопадом 2019 року.

Позовні вимоги було мотивовано тим, що оскаржуваними положеннями нормативно-правового акту унеможливлено отримання позивачем коштів готівкою, що, на його думку, суперечить вимогам статті 24 Закону «Про оплату праці», згідно з якими за особистою письмовою згодою працівника, виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами. Водночас підпунктом 2 пункту 2 Змін, що оскаржує позивач, з урядової постанови виключено слова «за їх письмовою згодою».

На думку суду, це суперечить вимогам Закону «Про оплату праці» та не обумовлено вимогами інших законів України, якими б надавалось право відповідачу змінювати форми виплат заробітної плати для працівників бюджетних установ.

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. ЛІГА:ЗАКОН презентує першу систему аналізу судових рішень із передбаченням вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Функціонал прогнозування на підставі аналізу тексту позовної заяви створено для попередньої оцінки ризиків та економії часу адвоката протягом підготовки до судових засідань. Детальніше за посиланням

Нові виклики - нові можливості. Екосистема хмарних рішень LIGA360 повідомить про зміни в розкладі судових засідань, дозволить моніторити рішення конкретного суду чи навіть судді, сигналізуватиме про зміни в реєстрах щодо постачальників і партнерів. Час замовити тестовий доступ

Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

До якого суду звертатись для стягнення заборгованості із зарплати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини