Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВС роз'яснив деякі особливості кваліфікації дій щодо умисного знищення чужого майна

Реклама

Верховного Суду залишив без змін судові рішення щодо засудженого до 5 років позбавлення волі, який умисно знищив чуже майно шляхом підпалу. Про це повідомила прес-служба ВС.

Відповідну постанову у справі № 536/621/16-к ВС прийняв 20.10.2020. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM.

Спробуйте також  Verdictum PRO, за допомогою якого на підставі завантаженої позовної заяви ви зможете отримати інформацію про вірогідність перемоги у суді у всіх трьох інстанціях за допомогою штучного інтелекту.

У результаті через пожежу було знищено тюки сіна, що заподіяло матеріальну шкоду на суму 29 925 грн, а також пошкоджено перекриття житлового будинку, що спричинило матеріальну шкоду на суму 138 700 грн (ч. 2 ст. 194 КК).

У касаційній скарзі засуджений, зокрема, послався на неправильну кваліфікацію його дій за ч. 2 ст. 194 КК, оскільки немає передбаченої ч. 1 ст. 194 КК кваліфікуючої ознаки - заподіяння шкоди у великих розмірах.

Як зазначено в постанові ВС, об'єктивна сторона злочину, передбаченого ч. 1 ст. 194 КК, характеризується діями, які полягають у знищенні чи пошкодженні майна, наслідками у вигляді шкоди у великих розмірах і причинно-наслідковим зв'язком між указаними діями та наслідками.

Знищення або пошкодження чужого майна може бути здійснене у будь-який спосіб. При цьому умисне знищення чи пошкодження майна шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом утворює кваліфікований склад цього злочину і потребує кваліфікації за ч. 2 ст. 194 КК.

При кваліфікації випадків умисного знищення чи пошкодження майна шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом (ч. 2 ст. 194 КК) розмір спричиненої майнової шкоди не має правового значення.

Обов'язковою характеристикою злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК, є не наслідки (шкода у великих розмірах), а саме діяння (спосіб вчинення), оскільки воно в цьому випадку має більшу суспільну небезпеку порівняно зі шкодою у великих розмірах.

Читайте також:

Судовий збір 2021: роз'яснення суду

Участь понятих не є обов'язковою при огляді, який проводиться не в житловому приміщенні: ВС

ВС назвав шість умов для права орендаря на викуп орендованого майна

Обирайте комплексне рішення LIGA360:АДВОКАТ від ЛІГА:ЗАКОН, що поєднує головні інструменти для ефективної роботи адвоката в єдиному робочому просторі. Будьте в курсі всіх законодавчих новацій і правової картини дня. Уникайте ризиків негативного проходження справи, швидко добираючи релевантні судові рішення із 85 млн доступних. Аналізуйте подібні справи й рішення із правовою позицією ВС. Перевіряйте контрагентів і бізнес-партнерів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини