Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набрав чинності Закон, що частково відновлює повноваження НАЗК

Реклама

30 грудня набрали чинності Закон № 1079-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції» та Закон № 1074-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Отже, відновлено повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, які Агентство втратило у зв'язку з Рішенням Конституційного Суду № 13-р/2020, повідомляє прес-служба НАЗК.

НАЗК просить суб'єктів декларування звернути увагу, що з 30.12.2020 діє положення про необхідність подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо видатків та доходів на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (105,1 тис. грн).

«Після двох місяців роботи «на паузі» НАЗК, нарешті, може почати відновлення роботи за всіма напрямками. Маю зазначити, що робота НАЗК не відновлюється в один момент. Адже новий закон впроваджує низку змін, через які ми маємо затверджувати оновлені підзаконні нормативно-правові акти для повноцінного відновлення роботи. До 2 місяців закон відводить на внесення змін до порядків повних перевірок декларацій, узгодження їх з ВРП та Конституційним Судом, державної реєстрації в Міністерстві юстиції», - зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Раніше НАЗК висловило три суттєвих зауваження щодо прийнятого Закону:

1. Закон зобов'язує НАЗК інформувати Вищу раду правосуддя або КСУ про початок моніторингу способу життя будь-якого судді. Через це будь-які заходи із моніторингу способу життя суддів не будуть ефективними.

2. Складати протоколи щодо суддів мають право лише Голова НАЗК та його заступники. Це може створити небезпечний прецедент - виписування окремих процедур щодо деяких категорій правопорушників та грубо суперечить чинній практиці складання протоколів іншими органами, зазначають у НАЗК.

3. Закон зобов'язує НАЗК створити за допомогою програмних засобів «чергу» декларацій та інформувати декларанта про включення до цієї черги. Унаслідок цього НАЗК може бути змушене перевірити зокрема 300 декларацій «президентів», адже черга має бути повністю автоматизована.

Сьогодні, 31 грудня 2020 року, також набуває чинності Закон № 1080-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4 - 172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України».

Згідно з документом протокол про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4 - 172-9, 188-46 і 212-15, стосовно судді, судді Конституційного Суду складається Головою Національного агентства з питань запобігання корупції або його заступником за правилами, визначеними КУпАП, з особливостями, встановленими статтею 257-1 цього Кодексу.

Про складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно судді, судді Конституційного Суду Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє відповідно Вищу раду правосуддя або Голову КСУ.

НАЗК звертає увагу, що проведення повних перевірок декларацій буде відновлено після набуття чинності підзаконними нормативно-правовими актами, на прийняття яких перехідними положеннями Закону № 1079-ІХ відведено 2 місяці.

Снігопад знижок до Нового року триває! Отримайте швидкий доступ до головних інструментів для роботи юриста та бухгалтера з системами ЛІГА:ЗАКОН зі знижками до -60 %.

Найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації зі зручним інтерфейсом для швидкого пошуку та легкого аналізу. Система дає змогу прийняти правильні рішення на основі аналітичної, консультаційної та нормативно-правової інформації.

Встигніть обрати рішення для себе за посиланням.

Читайте також:

Суддям - все, ворогам - закон: як депутати НАЗК реанімували

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини