Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада повернула кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Реклама

Сьогодні, 4 грудня, Верховна рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (законопроект № 4460-д).

Не пропустіть новорічні знижки на кращі професійні рішення для юристів, адвокатів та партнерів юридичних компаній. Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, документ вносить зміни до Примітки до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які уточнюють суб'єктів цього правопорушення (з огляду на положення статей 3 та 45 Закону України «Про запобігання корупції), а також дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у випадку, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відрізнятимуться від достовірних на суму «від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб», а не «від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб» як зазначено в чинній редакції.

Законом виключено з Кримінального кодексу України статтю 366-1, натомість доповнено кодекс новою статтею 366-2 «Декларування недостовірної інформації», якою встановлено кримінальну відповідальність:

- у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за частиною першою цієї статті; та

- у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за частиною другою цієї статті.

Також КК доповнено статтею 366-3, якою встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у вигляді штрафу від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, зміни внесено до Кримінального процесуального кодексу України, зокрема до:

- ч. 1 ст. 331, якою визначається предметна підсудність справ Вищому антикорупційному суду, а саме - кримінальні провадження, передбачені статтями 3662 та 3663 КК України, підсудні Вищому антикорупційному суду;

- абзацу 1 ч. 5 ст. 216, у якій зазначено, що досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 3662 та 3663 КК України, здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України.

Читайте також:

КСУ скасував відповідальність за недостовірне декларування: основні аспекти рішення.

Вищий антикорупційний суд закрив першу справу за недостовірне декларування

ВАКС закрив ще одну справу за недостовірне декларування

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO.

VERDICTUM PRO за допомогою штучного інтелекту проаналізує Ваш позов та покаже шанси на успіх у судовому засіданні в першій інстанції, а також відобразить шанси на перемогу в апеляційній та касаційній інстанціях. Таким чином, тепер Ви зможете розрахувати вірогідність перемоги Вашого клієнта на будь-якому етапі розгляду справи в суді.

Детальніше за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини