Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як ФОПу закрити підприємницьку діяльність: ДПС

13 листопада 2020, 12:42
3079
0
Реклама

Для припинення (закриття) підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця необхідно:

1. Подати до ЄДР через Центр надання адміністративних послуг заяву для внесення запису про припинення ФОП.

Заява подається за ф. 1, затвердженою наказом Мін'юсту від 18.11.2016 № 3268/5 у редакції від 19.05.2020 № 1716/5.

Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою особою на паперовому носії;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі через портал «Дія» - з дотриманням вимог законів "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

2. Подання ліквідаційної звітності та сплата податків та ЄВ

Для ФОП на загальній системі останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду, до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення. ФОП на загальній системі оподаткування подає податкову декларацію у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення, та сплачує податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої декларації.

Для ФОП на єдиному податку останнім податковим (звітним) періодом є період, у якому контролюючий орган отримав від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення.

ФОП - платник єдиного податку не подає заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування - реєстрація платника ЄП анулюється за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення.

Такий ФОП не сплачує ЄП з періоду, наступного за періодом, у якому контролюючий орган отримав від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення, а саме:

- І та ІІ групи - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому контролюючий орган отримав від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення;

- ІІІ група - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому контролюючий орган отримав від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення.

Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі її припинення, зобов'язана подати податкову декларацію за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним, та самостійно сплатити до 1 серпня року, що настає за звітним, суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Звітність з ЄВ - подається форма Д5 за себе протягом 30 календарних днів від дня державної реєстрації припинення. Останній звітний період: з дня, наступного за днем попереднього звітного періоду, до місяця, у якому зареєстровано припинення в ЄДР. Тип форми звіту - «ліквідаційна».

Сплата здійснюється протягом 10 календарних днів з дня граничного строку подання звіту з ЄВ.

3. Закриття рахунків у фінансових установах, відкритих для ведення підприємницької діяльності

4. Зняття з реєстрації у контролюючих органах

ФОП перебуває на обліку у контролюючих органах як платник податків і зборів та як платник ЄВ. Зняття з реєстрації у контролюючих органах відбувається після проведення позапланової перевірки. Законодавством не встановлено строк призначення перевірки.

Відповідний алгоритм надали в Головному управлінні ДПС у Закарпатській області.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини