Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заявник до ЄСПЛ помер до винесення рішення: чи можуть спадкоємці отримати компенсацію?

Реклама

Коли заявник помер, так і не дочекавшись рішення Європейського суду з прав людини, існує можливість отримання присудженої компенсації спадкоємцями. Щоправда, для цього доведеться ініціювати перегляд судом цього рішення.

Перегляд судового рішення передбачений Правилом 80 Регламенту ЄСПЛ, нагадує інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». І суд у Страсбурзі періодично переглядає свої рішення на підставі цієї норми.

Зокрема, у рішенні, винесеному 8 жовтня 2019 року, Суд виявив порушення статті 10 (свобода вираження поглядів) щодо Олени Надтоки. Він присудив їй 3000 євро відшкодування моральної шкоди та 850 відшкодування видатків і витрат.

28 листопада 2019 року представник заявника повідомила ЄСПЛ, що їй стало відомо, що пані Надтока померла 4 січня 2019 року, і вимагала перегляд рішення Суду відповідно до Правила 80 Регламенту.

У своєму нещодавньому рішенні Суд ухвалив переглянути своє рішення від 8 жовтня 2019 року. ЄСПЛ постановив, що Росія повинна виплатити Олені Лук'яновій (спадкоємиці Олени Надтоки) призначену раніше сатисфакцію.

Доступ до рішень ЄСПЛ, пов'язаних зі статтями Конвенції, а також головні інструменти для ефективної роботи юрисконсульта об'єднано в комплексному рішенні LIGA360 від ЛІГА:ЗАКОН. Замовляйте доступ вже зараз.

Повна база рішень ЄСПЛ відтепер доступна у системах ЛІГА:ЗАКОН.

60 тис. рішень ЄСПЛ у прив'язці до відповідних статей Конвенції офіційною мовою та в перекладі на будь-яку дату у минулому. Плюс короткі огляди рішень українською та легка навігація від рішень ЄСПЛ до відповідних статей Конвенції та навпаки.

Деталі за посиланням

Читайте також:

Допит секретних свідків порушив право на справедливий суд: ЄСПЛ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини