Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Державна реєстрація не є способом набуття права власності: роз'яснення ВС

Реклама

Суть справи: дружина померлого звернулась до суду з позовом про визнання недійсним договору дарування, скасування державної реєстрації та визнання права власності на спадкове майно.

Позов обґрунтовано тим, що садовий будинок є спільною сумісною власністю її та спадкодавця, як подружжя. Однак померлий за життя без її згоди подарував зазначений будинок дочці.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову.

Рішення мотивоване тим, що спірний садовий будинок з надвірними будівлями, побудований, а відтак і набутий у власність у 1983 році, є особистою приватною власністю спадкодавця в розумінні вимог статті 57 СК України.

Сам лише факт здійснення реєстрації права власності на садовий будинок в 2010 році, за умови його побудови у 1983 році, за час шлюбу, не може бути підставою для набуття його в спільну сумісну власність в шлюбі.

Апеляційний залишив таке рішення без змін.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком судів попередніх інстанцій.

Відповідну постанову у справі № 363/4852/17 ВС прийняв 03.06.2020.

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. ЛІГА:ЗАКОН презентує першу систему аналізу судових рішень із передбаченням вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Функціонал прогнозування на підставі аналізу тексту позовної заяви створено для попередньої оцінки ризиків та економії часу адвоката протягом підготовки до судових засідань. Детальніше за посиланням.

Згідно з абзацом 2 ч. 2 статті 331 ЦК України якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - це офіційне визнання та підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

ВС вказав, що державна реєстрація не є способом набуття права власності. Вона виступає лише засобом підтвердження фактів набуття чи припинення прав власності на нерухоме майно або інших речових прав.

Марафон знижок до Дня юриста! Обирайте комплексні рішення для юриста, адвоката та партнера юридичного бізнесу зі знижкою 30%. Будьте в курсі змін НПА, у тому числі нових надходжень та законопроектів, судових рішень, розкладу судових засідань, контролюйте контрагентів та партнерів в єдиному просторі для професійної роботи LIGA360. Замовити зі знижкою.

Читайте також:

Верховний Суд роз'яснив, чи можна успадкувати неоформлену нерухомість

Що потрібно знати про спадковий договір

Як автоматично набути у власність землю при спадкуванні розташованої на ній будівлі?

ВС висловився стосовно встановлення факту проживання однією сім'єю та визнання особи спадкоємцем

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини