Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виконавців зобов'язали проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

Реклама

На сьогоднішньому засіданні ВР, 1 вересня, депутати прийняли у другому читанні та в цілому Закон "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)" (законопроект № 3112).

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ до систем.

Відповідно до тексту законопроекту до другого читання, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше на передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Індексація аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше ми писали, що Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти цей законопроект за основу.

Під час обговорення народні депутати зазначали, що відповідно до статті 51 Конституції батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Сімейним кодексом (частина друга статті 184) передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленого статтею 48 Конституції права щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.

Читайте також:

Аліменти під час карантину: платити чи ні?

Розмір аліментів на дитину: що змінилося з 1 січня 2020 року

Спробуйте комплексне рішення LIGA360 та отримайте єдиний інструмент командного управління для всієї компанії зі знижкою до 50%. LIGA360 пропонує безліч переваг:

- Обговорення, аналіз і контроль зовнішніх ризиків і критичних змін

- Ефективна віддалена робота усієї команди

- Ключова бізнес-інформація для правильних рішень

- Єдиний інформаційний простір

Встигніть оформити замовлення за найвигіднішими умовами.

Дізнайтесь більше про комплексне рішення для всієї компанії від ЛІГА:ЗАКОН зі знижкою 50% за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини