Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спецконфіскація порушила гарантії захисту права власності: ЄСПЛ

Реклама

Компанія Credit Europe Leasing Ifn SA здавала в оренду вантажівки, фургони та металеві кіоски фірмі S.C. Через невиконання останньою своїх зобов'язань компанія розірвала договори і висунула вимогу про повернення майна.

Однак через кримінальне розслідування, у якому фігурувала S.C., прокуратура ухвалила рішення про вилучення активів, що належали компаніям, пов'язаним з цією фірмою. Серед таких активів були і транспортні засоби Credit Europe Leasing Ifn SA та деякі її металеві кіоски.

Компанія оскаржила це рішення, проте безуспішно, адже процесуальний закон дозволяв арешт активів у будь-якої третьої сторони з метою подальшої спеціальної конфіскації.

Пізніше Управління з розслідування організованої злочинності та тероризму, яке вело справу, скасувало рішення про арешт активів, втім майно не було повернуто.

Credit Europe Leasing Ifn SA звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» (рішення ЄСПЛ у справі «Credit Europe Leasing Ifn SA проти Румунії» (№ 38072/11)).

Компанія скаржилася на втручання в її права власності всупереч, зокрема, статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі погодився із доводами заявника та констатував порушення конвенційних гарантій.

У частині застосування ст. 41 Конвенції стосовно справедливої компенсації ЄСПЛ вирішив, що це питання не було готове для вирішення, і відклав його на пізнішу дату.

Повна база рішень ЄСПЛ відтепер доступна у системах ЛІГА:ЗАКОН.

60 тис. рішень ЄСПЛ у прив'язці до відповідних статей Конвенції офіційною мовою та в перекладі на будь-яку дату у минулому. Плюс короткі огляди рішень українською та легка навігація від рішень ЄСПЛ до відповідних статей Конвенції та навпаки.

Деталі за посиланням

Читайте також:

Неробство принижує гідність ув'язненого: ЄСПЛ

Неможливість отримати процесуальний статус потерпілого ЄСПЛ оцінив у 12 тис. євро

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини