Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для небанківських установ визначено новий порядок фінмоніторингу

Реклама

Нацбанк затвердив Положення про здійснення небанківськими фінансовими установами фінансового моніторингу.

Відповідна постанова Правління НБУ від 28 липня 2020 року № 107 набрала чинності з 30 липня.

Положення розроблене у зв'язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Дія Положення поширюється на учасників небанківського фінансового ринку, державне регулювання та нагляд за якими у сфері фінансового моніторингу здійснює Нацбанк.

Регулятор надав небанківським установам достатньо часу для налаштування власних процесів та процедур із фінмоніторингу - до кінця 2020 року, повідомляє прес-служба НБУ.

Основні концептуальні підходи Положення:

- використання ризик-орієнтованого підходу;

- побудова належної системи управління ризиками;

- посилені та спрощені заходи належної перевірки клієнтів;

- методи віддаленої ідентифікації та верифікації;

- адаптований перелік критеріїв ризику та індикаторів ризиковості;

- ризик-орієнтовані підходи до політично значущих осіб, членів їх сімей та пов'язаних осіб (PEPs).

Національний банк урахував особливості небанківського фінансового сектору. Так, окремі вимоги до установ спрощено порівняно з банками, наприклад:

1) більшості установ рекомендовано мати систему автоматизації процесів із фінмоніторингу, проте обов'язковою вона є лише для платіжних систем, які здійснюють перекази коштів у режимі онлайн;

2) оцінка ризику клієнтів відбувається за спрощеними методами, в тому числі установам надано можливість оцінювати ризик не кожного клієнта окремо, а на груповій основі;

3) установлено особливі заходи з належної перевірки клієнтів і вигодоодержувачів для страхових компаній;

4) небанківські установи не погоджують із Нацбанком кандидатуру відповідального працівника за фінмоніторинг. До того ж відповідальному працівнику дозволяється суміщення та сумісництво за посадою.

Порядок дистанційної ідентифікації та верифікації клієнта

Ідентифікація та верифікація клієнта можлива в декількох варіаціях. Крім фізичної присутності та копії оригіналів документів для небанківських установ, як і для банків, також доступна дистанційна ідентифікація та верифікація клієнта.

Повноцінними моделями верифікації є використання BankID НБУ, кваліфікованого електронного підпису (КЕП), сеансу відеотрансляції, а також верифікація за допомогою ресурсу державних онлайн-послуг "Дія".

Спрощеними моделями верифікації є: BankID НБУ, КЕП, зчитування даних із чипа біометричного документа, верифікація даних із бюро кредитних історій.

Водночас Положення визначає порядок ідентифікації клієнта із залученням агента та використання інформації щодо належної перевірки клієнта, отриманої від третьої сторони.

Відтепер для укладення договору страхування або оформлення позики у фінансовій компанії чи кредитній спілці візит до відділення або особиста зустріч із представником установи непотрібна.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

Робота небанківських фінансових установ: НБУ починає приймати звернення громадян

НКЦПФР розпочала регулювання та нагляд за новими фінансовими установами

Встановлено фінансові нормативи та пруденційні показники для нових фінустанов

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини